Zamtuz „Upadła Gwiazda”

Obrazek
Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 390
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Medale: 9
Miano: Rudolf
Rasa: Człowiek
Wiek: Późne 30
Złoto: 19 koron
Stan zdrowia: Fikam nogami.
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=143

Zamtuz „Upadła Gwiazda”

Post autor: Ivan » 18 mar 2018, 17:44

Obrazek

Wędrując bocznymi uliczkami podle portu, lza natrafić mniejszym lub większym przypadkiem na niechlujny, sprany szyld Upadłej Gwiazdy. Burdel, ni mniej ni więcej. Burdel rzeczony mieści się w zatęchłej, ciemnej piwnicy po starej tawernie — niesławnej konkurencji Kelpie — której właściciel miał pecha zdecydować się na drastyczny krok odebrania sobie życia. Zarazem miał szczęście, by znaleźć kilka bezinteresownych par ramion do pomocy przy wieszaniu się na krokwi własnego przybytku.

W wąskim, ciasnym przedsionku zamtuza pachnącym grzybem i zaciekami na ścianach dwóch mistrzów małodobrych pobiera stosowną opłatę od odwiedzających. Opłata wpierw może się wydać ordynarnie zawyżona w stosunku do jakości usług, patrząc jednak po bliznowatych gębach wykidajłów zaczyna okazywać się coraz bardziej rozsądna, kończąc zaś na grubych, okutych żelazem pałach u pasów — nie pozostawiająca cienia zwątpienia, co do cnoty i uczciwości takiego myta. Wnętrze piwnicy osnuwają pod sklepieniem i wzdłuż ścian ciężkie, karmazynowe zasłony — niechybnie poszyte ze starych żagli — by wytłumić nieco smród stęchlizny oraz spływającej wszędy wilgoci. Prowizoryczne izby wydziela się ruchomymi parawanami, na wypadek przytoczenia się niezguły i czerwonego buraka, co mu wstyd i jeszcze nie wszystko jedno bździć się, gdzie inni jedzą i piją.

Dziewczynki spod
Upadłej Gwiazdy nie należą do piękności, a urodę niejednej z nich poprawiły pięść czy nóż niezadowolonego klienta. Dziewki staranniej niźli monety kolekcjonują jedynie rozliczne choroby weneryczne — można liczyć bez ochyby, że wejść do lokalu samemu, to opuścić go w towarzystwie. Bynajmniej nie dziewczęcia. Burdel nie może narzekać jednak na brak zainteresowania, chwaląc się najniższymi cenami w Novigradzie oraz po tej stronie Pontaru. Wabi to rozmaitą klientelę, głównie marynarzy, robotników i biedaków.


Opis na podstawie opracowania Saliny.
Obrazek — Boże, o co tu chodzi? Dlaczego rycerz mężny podcięty jak pień tui? Czemu, o Wszechpotężny, Dałeś wygrać tej szui?
Tu zabrzmiały fanfary i głos straszliwy rzecze:
— Wyłącznie dlatego, mój stary, że lepiej machał mieczem!

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław