Katedra Wiecznego Ognia

Obrazek
Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 347
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Medale: 9
Miano: Rudolf
Rasa: Człowiek
Wiek: Późne 30
Złoto: 19 koron
Stan zdrowia: Fikam nogami.
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=143

Katedra Wiecznego Ognia

Post autor: Ivan » 15 kwie 2018, 0:23

Obrazek

Bywa, że w niektórych zakamarkach Novigradu ludziom brak wody, jadła, dachu nad głową… lecz jednego nie brak im nigdy — świątyń. Mniejsze, większe, od kamieniczek przebudowanych na skromne kaplice oraz kościelne kancelarie, po gmachy ścigające rozmiarami Wielką Szpicę — przybytki kultu Wiecznego Ognia lza napotkać w każdej części grodu. Echo dzwonów na wieżach co świt budzi mieszkańców w ich domostwach na poranną jutrznię, bijąc potem co pełną godzinę. Wieczorem, w porze nieszpory, rozbrzmiewa przy melodyjnym akompaniamencie śpiewu pochodujących ulicami kapłanów oraz wiernych, rozpalających symbole Wiecznego Ognia na ulicach, nim zapadnie mrok nocy. Najbardziej zajadły heretyk przystanąłby wtedy na balkoniku, by z góry popatrzeć na przesuwającą się w dole, rozświetloną blaskiem dziesiątek kaganków procesję oraz posłuchać wznoszonych pieśni.

Druga największa świątynia Wiecznego Ognia mieści się w samym środku dzielnicy, gdzie zbiegają się wszystkie jej ścieżki, aleje oraz uliczki. Nie ustępuje znacznie Wielkiej Szpicy. Dzwonnica wyciąga się po samo niebo, dźgając czubem obłoki chmur, a sama główna nawa oraz transept są w stanie pomieścić ponad setkę wiernych jednocześnie. Kult Wiecznego Ognia lubuje się we wzbudzaniu w swoich wyznawcach jednocześnie strachu i pasji. Nie sposób lepiej oddać uczuć towarzyszących tym, którzy pierwszy raz przekraczają progi majestatycznej, lśniącej kamiennej świątyni — strach i pasja.


Opis autorstwa Licho.
Obrazek — Boże, o co tu chodzi? Dlaczego rycerz mężny podcięty jak pień tui? Czemu, o Wszechpotężny, Dałeś wygrać tej szui?
Tu zabrzmiały fanfary i głos straszliwy rzecze:
— Wyłącznie dlatego, mój stary, że lepiej machał mieczem!

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław