Bank Vimme Vivaldiego

Obrazek
Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 347
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Medale: 9
Miano: Rudolf
Rasa: Człowiek
Wiek: Późne 30
Złoto: 19 koron
Stan zdrowia: Fikam nogami.
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=143

Bank Vimme Vivaldiego

Post autor: Ivan » 18 mar 2018, 18:51

Obrazek
„Bankier zamknął starannie drzwi kantorka, przygładził długą, białą, wypielęgnowaną brodę, tu i ówdzie poplamioną inkaustem, poprawił bordowy, aksamitny kubrak z trudem dopinający się na wydatnym brzuchu.”
Wieczny Ogień


Miejscowy bank krasnoludzkiej rodziny Vivaldich jest jego główną siedzibą na ziemiach Północnych Królestw, a swoje największe filie posiada również w Wyzimie, Vengerbergu, Tretogorze, Cintrze i Pont Vanis. Podobnie jak swe siostrzane instytucje, cieszy się estymą solidnego, zorganizowanego, bogatego i funkcjonującego z precyzją gnomiego czasomierza. A także niebywale skutecznego w rozwiązywaniu problemów ze swymi dłużnikami. Novigradzki przybytek prowadzi nie kto inny, jak znany w miejscowym światku walut, handlu oraz finansów Vimme Vivaldi. Krasnolud — i chyba jedyny szanowany przez miasto nieludź — z dbałością troszczy się o tradycję oraz dziedzictwo swojego klanu, prowadząc prężnie rozwijającą się na tutejszych oraz zagranicznych giełdach działalność od lat, przez wojny, epidemie i klęski. Jedynym, kogo można zwać bardziej niezawodnym od novigradzkiego banku Vivaldich, jest sam Vimme Vivaldi.

Przybytek mieści się w okazałym budynku opodal dzielnicy mieszkalnej. Na wybielone i regularnie odmalowywane fasady nie szczędzono monet, a nad framugą dwuskrzydłowych, dębowych drzwi widnieje starannie rytowane godło rodziny. Klomby przy schodach obsadzają kwiaty. Wrażenie pozbawionej przepychu elegancji oraz zadbania nie ulega rozmyciu po przekroczeniu progu budynku — posadzki z polerowanego mahoniu, wygodnie urządzone izby do przyjmowania interesantów, reprezentacyjne i wystrojone draperiami frontalne pokoje z półkami rzadkich woluminów do podziwiania, oczekując na swą kolej. Nic, co zdradziłoby istną gonitwę na zapleczach, stosy pergaminów, weksli, czeków i wyciągów oraz rozbiegany personal, pomagające każdego dnia spełniać oczekiwania klientów, kontrahentów i całego rynku w najwyższej jakości. Bądź co bądź, Vivaldi to nie tylko bank — to instytucja.


Opis autorstwa Licho.
Obrazek — Boże, o co tu chodzi? Dlaczego rycerz mężny podcięty jak pień tui? Czemu, o Wszechpotężny, Dałeś wygrać tej szui?
Tu zabrzmiały fanfary i głos straszliwy rzecze:
— Wyłącznie dlatego, mój stary, że lepiej machał mieczem!

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław