Kwestionariusz Wiedźmiński

Obrazek
Ivan
Awatar użytkownika
Medale: 9
Miano: Rudolf
Rasa: Człowiek
Złoto: 19 koron
Stan zdrowia: Fikam nogami.
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=143

Kwestionariusz Wiedźmiński

Post autor: Ivan » 21 kwie 2018, 12:25

Obrazek

W ramach zbierania teczek lepszego poznawania naszych milusińskich przygotowałem wam kilka pytanek, kochani. Można pomijać media z którymi nie miało się większej styczności. Komiksów oraz innych gier już nie dodawałem, jak ktoś ma ochotę może napisać na koniec swoją opinię o nich. Czy tam propozycje własnych pytań jak macie niedosyt, a chcecie coś objechać lub wychwalić.

Kod: Zaznacz cały

[size=150][b]Książki[/b][/size]

[b]Co z uniwersum wiedźmińskiego przeczytałeś (opowiadania, pięcioksiąg, „Sezon Burz”)?:[/b]
[b]Ulubione opowiadanie?:[/b]
[b]Ulubiony tom pięcioksięgu:?[/b]
[b]Podobał ci się „Sezon”?:[/b]
[b]W jakiej formie widziałbyś kolejną powieść/opowiadanie rozgrywającą się w tym świecie? (sequel, prequel, sidequel) I czy z którymś z bohaterów sagi lub opowiadań w roli głównej?:[/b]
[b]Ulubiona postać/postacie?:[/b]
[b]Najlepszy czarny charakter:?[/b]
[b]Ulubiona scena/moment:?[/b]
[b]Najsmutniejszy lub najbardziej rozczarowujący fragment książek?:[/b]
[b]Ulubiony cytat?:[/b]

[size=150][b]Gry[/b][/size]

[b][u]Część Pierwsza[/u][/b]

[b]W jakich talentach rozwijałeś Geralta?:[/b]
[b]Najlepsze aspekty gry?:[/b]
[b]Nielubiane aspekty gry?:[/b]
[b]Ulubiony quest?:[/b]
[b]Ulubiona postać? (poza Geraltem):[/b]
[b]Ulubiony eliksir (olej, petarda)?:[/b]
[b]Ulubiona broń (srebrna i żelazna)?:[/b]
[b]Ulubiony znak?:[/b]
[b]Najtrudniejszy/najbardziej wkurzający moment gry?:[/b]
[b]Obronić Abigail czy wydać ją wieśniakom?:[/b]
[b]Odczarować Vincenta, puścić go wolno czy zabić?:[/b]
[b]Triss czy Shani?:[/b]
[b]Bronić banku Vivaldiego razem z Zakonem czy pomóc Scoia'tael uciec?[/b]
[b]Zabić Berengara czy nie?:[/b]
[b]Zabójstwo czy odczarowanie strzygi?:[/b]
[b]Ostatecznie opowiedzieć się po stronie Zakonu, Wiewiórek czy zachować neutralność?:[/b]
[b]Największy dylemat podczas wyborów?:[/b]

[u][b]Część Druga[/b][/u]

[b]Jak rozwijałeś Geralta?:[/b]
[b]Ulubione aspekty gry?:[/b]
[b]Nielubiane aspekty gry:?[/b]
[b]Ulubiona postać?:[/b]
[b]Zabić Arjana czy wymusić na nim poddanie się?:[/b]
[b]Podać broń Iorvethowi podczas prowokacji czy go ogłuszyć?:[/b]
[b]Ścieżka Roche'a czy Iorvetha?:[/b]
[b]Zabić Henselta/Stenissa czy darować im życie?:[/b]
[b]Ratować Triss czy Anais/Filippę?:[/b]
[b]Wyjąć kryształ z teleportu Sheali czy zostawić go na miejscu?:[/b]
[b]Dobić smoka czy odejść?:[/b]
[b]Walczyć z Letho czy rozejść się w pokoju?:[/b]

[b][u]Część Trzecia[/u][/b]

[b]Jaki rozwój Geralta?:[/b]
[b]Ulubione aspekty gry?:[/b]
[b]Nielubiane aspekty gry?:[/b]
[b]Ulubiona postać?:[/b]
[b]Ulubiony dodatek?:[/b]
[b]Preferowany rynsztunek?:[/b]
[b]Zabić Skurwiela czy oszczędzić?:[/b]
[b]Pomóc czarodziejom w ucieczce z Novigradu?:[/b]
[b]Kogo obsadzić na tronie Skellige (Hjamlar, Cerys czy Svanrige)?:[/b]
[b]Yennefer, Triss czy samotność?:[/b]
[b]Przyszłość Północy (rządy Radowida, Dijkstry, czy lenno Cesarstwa)?:[/b]
[b]Dalsze losy Ciri (śmierć, szlak czy tron Nilfgaardu)?:[/b]
[b]Odzyskanie duszy Olgierda w „Sercach z Kamienia” czy wydanie jej Panu Lusterko?:[/b]
[b]Które z zakończeń „Krwi i Wina”?:[/b]

[b][u]Gwint[/u][/b]

[b]Ulubiona talia?:[/b]
[b]Ulubiony dowódca?:[/b]
[b]Preferowana strategia?:[/b]
[b]Najwyższa ranga na zakończenie sezonu?: [/b]

[size=150][b]Serial „Wiedźmin” z 2002 roku[/b][/size]

[b]Czy jest abominacją?:[/b]
Obrazek — Boże, o co tu chodzi? Dlaczego rycerz mężny podcięty jak pień tui? Czemu, o Wszechpotężny, Dałeś wygrać tej szui?
Tu zabrzmiały fanfary i głos straszliwy rzecze:
— Wyłącznie dlatego, mój stary, że lepiej machał mieczem!

Ivan
Awatar użytkownika
Medale: 9
Miano: Rudolf
Złoto: 19 koron
Stan zdrowia: Fikam nogami.
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=143

Re: Kwestionariusz Wiedźmiński

Post autor: Ivan » 21 kwie 2018, 12:42

Dam swoje typy, żeby wmieszać się w tłum.

Książki

Co z uniwersum wiedźmińskiego przeczytałeś (opowiadania, pięcioksiąg, „Sezon Burz”)?: Wszystko.
Ulubione opowiadanie?: „Mniejsze Zło”
Ulubiony tom pięcioksięgu:? Może „Czas Pogardy”?
Podobał ci się „Sezon”?: : Całkiem, ale jak ktoś kiedyś trafnie napisał – jest jak fanfik Sapkowskiego na temat jego własnej prozy.
W jakiej formie widziałbyś kolejną powieść/opowiadanie rozgrywającą się w tym świecie? (sequel, prequel, sidequel) I czy z którymś z bohaterów sagi lub opowiadań w roli głównej?: Sidequel, bo pięcioksiąg to dla mnie zamknięta całość. W roli głównej ktoś zupełnie nowy lub tylko przelotnie wspomniany. Jako materiał na opowiadanie – dalsze losy tria z Przełęczy Elskerdeg.
Ulubiona postać/postacie?: Angoulême i Dijkstra
Najlepszy czarny charakter:? Eredin i Bonhart
Ulubiona scena/moment:? „(...)– Ludowładztwo. Ustrój, w którym rządził będzie lud, Ogół obywateli wszystkich stanów, poprzez wyłonionych w uczciwych wyborach najgodniejszych i najuczciwszych reprezentantów…
Rience ryknął śmiechem. Zaśmiał się dziko Bonhart. Serdecznie, choć trochę skrzekliwie, zaśmiał się z ksenoglozu czarodziej Vilgefortz. Wszyscy trzej długo śmiali się i rechotali, roniąc łzy jak grochy.”

Najsmutniejszy lub najbardziej rozczarowujący fragment książek?: Nie pamiętam, choć od biedy następujące zaraz po sobie śmierci członków drużyny Geralta w cytadeli Stygga, chociaż zgodne z kanonem fantasy i fabularnie uzasadnione.
Ulubiony cytat?: „Zbyt wiele jest do rozwiązania problemów ważnych, by tracić czas na studia nad dupą.”

Gry

Część Pierwsza

W jakich talentach rozwijałeś Geralta?: Siła i Zręczność, style walki z naciskiem na silny i grupowy.
Najlepsze aspekty gry?: Sam fakt powstania udanego przedsięwzięcia z wiedźmińskim światem w roli głównej, dobór aktorów głosowych, w gruncie rzeczy niezłe przedstawienie świata i poprowadzenie całej linii fabularnej.
Nielubiane aspekty gry?: Kilka rażących nieścisłości co do lore, z główną z nich, która nazywała się Alvin. Sporadycznie rżnięcie dialogów/momentów z książki i wciskanie ich do nowych scen/kontekstów. Sztuczne przedłużanie rozgrywki zadaniami odsyłającymi z jednego końca lokacji na drugi. Kilka technicznych dupereli jak czasy ładowania i bugi.
Ulubiony quest?: Śledztwo w sprawie Javeda w Wyzimie, drugi akt.
Ulubiona postać? (poza Geraltem): Talar.
Ulubiony eliksir (olej, petarda)?: Jaskółka, oleje w zależności od sytuacji, ale jak jeden to Argentia. Tbw w petardy.
Ulubiona broń (srebrna i żelazna)?: Sihil i Aerondight.
Ulubiony znak?: Igni, dla podpalenia.
Najtrudniejszy/najbardziej wkurzający moment gry?: Leże królowej kikimor przez bugujące się podpory i nadmiar atakującego mnie robactwa (tym razem już dosłownego).
Obronić Abigail czy wydać ją wieśniakom?: Obronić, z przyjemnością zabijałem patologię ze wsi.
Odczarować Vincenta, puścić go wolno czy zabić?: Odczarować.
Triss czy Shani?: Triss ale to chuj, nie wybór biorąc pod uwagę nieobecność tej drugiej w dwójce.
Bronić banku Vivaldiego razem z Zakonem czy pomóc Scoia'tael uciec? Pomóc Wiewiórom, choć niechętnie.
Zabić Berengara czy nie?: Nie.
Zabójstwo czy odczarowanie strzygi?: Odczarowanie, choć przerywnik z nią i Radowidem na wspólnym tronie jest rzewny i głupi jak but.
Ostatecznie opowiedzieć się po stronie Zakonu, Wiewiórek czy zachować neutralność?: Neutralność, wyjebane w pojebów!
Największy dylemat podczas wyborów?: Nie miałem. Od biedy przyjebanie Berengarowi, ale nie było opcji, żeby zrobić to z kiści, dało się go tylko zabić.

Część Druga

Jak rozwijałeś Geralta?: W szermierce.
Ulubione aspekty gry?: Spory progres od pierwszej części, zwłaszcza scenariuszowy, fabuła zaczynała prezentować się jako konkretna wariacja na temat rozwinięcia książkowych wydarzeń. Przemyślane prowadzenie akcji i questy, więcej opcji tworzenia ekwipunku i rozwoju, ładniejszy interfejs, nowy system walki.
Nielubiane aspekty gry:? Krótki czas trwania oraz tunelowy charakter większości lokacji.
Ulubiony quest?: Tajemnice Loc Muinne
Ulubiona postać?: Krasnolud w Vergen, pytający „Wiedźminie, umoczyłeś ostatnio knota?” za każdym razem kiedy go mijałem.
Ulubiony eliksir (olej, petarda)?: Standardowo, Jaskóła.
Ulubiona broń (srebrna i żelazna)?: Miecz od Vranów, potem latałem z setem Bratobójcy.
Ulubiony znak?: Quen, must be.
Najtrudniejszy/najbardziej wkurzający moment gry?: Uciekanie z Foltestem przed smokiem na pomoście to czyste spierdolenie.
Ścieżka Roche'a czy Iorvetha?: Roche'a, bo to patriota chociaż chuj. A Iorveth? Zwykły skurwysyn.
Zabić Henselta/Stenissa czy darować im życie?: Darować.
Ratować Triss czy Anais/Filippę?: Anais. I Triss zamiast Filippy.
Wyjąć kryształ z teleportu Sheali czy zostawić go na miejscu?: Zostawić.
Dobić smoka czy odejść?: Odejść.
Walczyć z Letho czy rozejść się w pokoju?: Napić i rozejść się.
Największy dylemat podczas wyborów?: Wybór między Rochem a Iorvethem (choć z perspektywy ponownego przejścia był to dla mnie wybór między Rochem a Yarpenem i Zoltanem). Przy pierwszym podejściu decyzja o zabiciu/oszczędzeniu koronowanej głowy.

Część Trzecia

Jaki rozwój Geralta?: Szermierka i szybkie ataki.
Ulubione aspekty gry?: Nie mam całego dnia.
Nielubiane aspekty gry?: Drobne nieścisłości fabularne przeszkadzające tylko pojebom takim jak ja. Czasem bugi i skalowanie niektórych potworów.
Ulubiony quest?: Poza głównymi i dodatkami? Uchlanie się i wabienie wampira polującego na pijane ofiary, „Jak Kot z Wilkiem” i kilka drobnych smaczków np. ten z Kiyanem.
Ulubiona postać?: Janek? Albo nie, Płotka.
Ulubiony dodatek?: Po długim zastanowieniu, jednak Serca.
Preferowany rynsztunek?: Szkoły Kota.
Ulubiony eliksir (olej, petarda)?: Jaskóła.
Ulubiona broń (srebrna i żelazna)?: Iris i Aerondight.
Ulubiony znak?: Quen.
Najtrudniejszy/najbardziej wkurzający moment gry?: Przyzywanie Płotki, choć niektóre potwory unikalne potwory też potrafiły dać po dupie.
Zabić Skurwiela czy oszczędzić?: Śmierć.
Pomóc czarodziejom w ucieczce z Novigradu?: Pomóc.
Kogo obsadzić na tronie Skellige (Hjamlar, Cerys czy Svanrige)?: Cerys.
Yennefer, Triss czy samotność?: Yennefer.
Przyszłość Północy (rządy Radowida, Dijkstry, czy lenno Cesarstwa)?: Dijkstra.
Dalsze losy Ciri (śmierć, szlak czy tron Nilfgaardu)?: Szlak.
Odzyskanie duszy Olgierda w „Sercach z Kamienia” czy wydanie jej Panu Lusterko?: Odzyskanie.
Które z zakończeń „Krwi i Wina”?: Jak przejdę kiedyś do końca to wam powiem, ale zdaje się że szło ku temu uznawanemu za dobre.
Największy dylemat podczas wyborów?: Decyzja o przyszłości Północy i masa pomniejszych w questach pobocznych. Właśnie za to lubię tę grę.

Gwint

Ulubiona talia?: Nilfgaard.
Ulubiony dowódca?: Calveit.
Preferowana strategia?: Szpiegowanie.
Najwyższa ranga na zakończenie sezonu?: Bodaj 16.

Serial „Wiedźmin” z 2002 roku

Czy jest abominacją?: Tak. I nie, nie z powodu smoka.
Obrazek — Boże, o co tu chodzi? Dlaczego rycerz mężny podcięty jak pień tui? Czemu, o Wszechpotężny, Dałeś wygrać tej szui?
Tu zabrzmiały fanfary i głos straszliwy rzecze:
— Wyłącznie dlatego, mój stary, że lepiej machał mieczem!

Kris
Awatar użytkownika
Medale: 6
Miano: Ziggrund Farkas
Rasa: Krasnolud
Złoto: 1 korona novigradzka
Stan zdrowia: Złamany nos
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=120

Post autor: Kris » 22 kwie 2018, 20:57

Książki

Co z uniwersum wiedźmińskiego przeczytałeś (opowiadania, pięcioksiąg, „Sezon Burz”)?: Wszystko.
Ulubione opowiadanie?: "Coś się kończy, coś się zaczyna...", "Granica możliwości", "Okruch lodu"(po prostu nie mogę zdecydować się na jedno)
Ulubiony tom pięcioksięgu:? Pani Jeziora.
Podobał ci się „Sezon”?: Był w miarę dobry, ale brakowało mu tego, co było w pięcioksięgu i opowiadaniach. Dobre, ale bez porywów.
W jakiej formie widziałbyś kolejną powieść/opowiadanie rozgrywającą się w tym świecie? (sequel, prequel, sidequel) I czy z którymś z bohaterów sagi lub opowiadań w roli głównej?: sidequel
Ulubiona postać/postacie?: Angoulême, Milva,
Najlepszy czarny charakter:? Bonhart
Ulubiona scena/moment:? Gdy Ciri po raz pierwszy odbiła strzałę mieczem.
Najsmutniejszy lub najbardziej rozczarowujący fragment książek?: "Śmierć" Geralta i Yennefer
Ulubiony cytat?: "- Zło to zło, Stregoborze - rzekł poważnie wiedźmin wstając. - Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."

Gry

Część Pierwsza

W jakich talentach rozwijałeś Geralta?: Byłem lujem, grałem tylko dla fabuły (opuśćmy zasłonę milczenia)
Najlepsze aspekty gry?:
Nielubiane aspekty gry?:
Ulubiony quest?:
Ulubiona postać? (poza Geraltem):
Ulubiony eliksir (olej, petarda)?:
Ulubiona broń (srebrna i żelazna)?:
Ulubiony znak?: Igni
Najtrudniejszy/najbardziej wkurzający moment gry?:
Obronić Abigail czy wydać ją wieśniakom?: Obronić, wieśniakom należał się wpierdol, szkoda, że nie dało się wcześniej każdemu przykładnie dać po ryju
Odczarować Vincenta, puścić go wolno czy zabić?: Puściłem go wolno
Triss czy Shani?: Shani(podobno można się z nią nawet zaręczyć, tylko najtrudniej znaleźć odpowiedni pierścionek)
Bronić banku Vivaldiego razem z Zakonem czy pomóc Scoia'tael uciec? Pomóc Scoia'tel
Zabić Berengara czy nie?: Nie
Zabójstwo czy odczarowanie strzygi?: Odczarowanie
Ostatecznie opowiedzieć się po stronie Zakonu, Wiewiórek czy zachować neutralność?: Scoia'tel/neutralność
Największy dylemat podczas wyborów?:

Część Druga

Jak rozwijałeś Geralta?: Byłem lujem, grałem tylko dla fabuły (opuśćmy zasłonę milczenia)
Ulubione aspekty gry?:
Nielubiane aspekty gry:?
Ulubiony quest?:
Ulubiona postać?:
Ulubiona broń (srebrna i żelazna)?:
Ulubiony znak?: Igni, niech wszystko płonie
Zabić Arjana czy wymusić na nim poddanie się?:
Podać broń Iorvethowi podczas prowokacji czy go ogłuszyć?:
Ścieżka Roche'a czy Iorvetha?:
Zabić Henselta/Stenissa czy darować im życie?:
Ratować Triss czy Anais/Filippę?:
Wyjąć kryształ z teleportu Sheali czy zostawić go na miejscu?:
Dobić smoka czy odejść?:
Walczyć z Letho czy rozejść się w pokoju?:

Część Trzecia

Jaki rozwój Geralta?: Byłem lujem, grałem tylko dla fabuły (opuśćmy zasłonę milczenia)
Ulubione aspekty gry?:
Nielubiane aspekty gry?:
Ulubiony quest?:
Ulubiona postać?:
Ulubiony dodatek?: Serca z kamienia
Preferowany rynsztunek?: Lekki
Ulubiona broń (srebrna i żelazna)?: Płaczka
Ulubiony znak?: Igni, niech płoną stosy!
Zabić Skurwiela czy oszczędzić?: Zabić z premedytacją
Pomóc czarodziejom w ucieczce z Novigradu?: Pomóc
Kogo obsadzić na tronie Skellige (Hjamlar, Cerys czy Svanrige)?: Cerys!
Yennefer, Triss czy samotność?: Yennefer
Przyszłość Północy (rządy Radowida, Dijkstry, czy lenno Cesarstwa)?: Radowid/Dijkstra
Dalsze losy Ciri (śmierć, szlak czy tron Nilfgaardu)?: Szlak
Odzyskanie duszy Olgierda w „Sercach z Kamienia” czy wydanie jej Panu Lusterko?: Odzyskanie
Które z zakończeń „Krwi i Wina”?: Śmierć Syanny

Gwint

Ulubiona talia?:
Ulubiony dowódca?:
Preferowana strategia?:
Najwyższa ranga na zakończenie sezonu?:

Czy jest abominacją?: Dla mnie nie, dało się go obejrzeć z przymrużeniem oka. Powiedzmy, że da się znaleźć gorsze produkcje.

PS Będę stopniowo uzupełniał resztę

Dym
Awatar użytkownika
Miano: Silvia
Złoto: 110 denarów
Stan zdrowia: Zdrowa
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&p=602#p602

Post autor: Dym » 12 maja 2018, 21:14

Książki

Co z uniwersum wiedźmińskiego przeczytałeś (opowiadania, pięcioksiąg, „Sezon Burz”)?: wzystko z tego. Jeszcze 16 lat temy. I potem jeszcze nie raz. I jeszcze słuchałam audiobooki od Fonopolis
Ulubione opowiadanie?: Okruch lody. Mogło być i inne, ale na to wpłyneła jedna PBF - gra.
Ulubiony tom pięcioksięgu:? Krzest Ognia
Podobał ci się „Sezon”?: no tak, nie z pierwszego razu. Ale audiobook to zmienił
W jakiej formie widziałbyś kolejną powieść/opowiadanie rozgrywającą się w tym świecie? (sequel, prequel, sidequel) I czy z którymś z bohaterów sagi lub opowiadań w roli głównej?: Ha, tego nigdy nie będzie (: Moi nadzieje sprawdziły się już z dodatkiem 'Krew i wino'
Ulubiona postać/postacie?: Regis. Ale z początku był Jaskier
Najlepszy czarny charakter:? Tego nawet nie wiem
Ulubiona scena/moment:? – Niech was wszystkich cholera – powiedział wreszcie Wiedźmin, chowając łyżkę do cholewy. – Niech was cholera, wy kooperująca grupo idiotów, zjednoczona przez wspólny cel, którego żadne z was nie rozumie. I mnie też niech cholera.
Tym razem pozostali, wzorem Cahira, również milczeli taktownie. Jaskier, Maria Barring, zwana Milvą, i Emiel Regis Rohellec Terzieff–Godefroy.
– Kompania mi się trafiła – podjął Geralt, kręcąc głową.
– Towarzysze broni! Drużyna bohaterów! Nic, tylko ręce załamać. Wierszokleta z lutnią. Dzikie i pyskate pół driady, pół baby. Wampir, któremu idzie na pięćdziesiąty krzyżyk. I cholerny Nilfgaardczyk, który upiera się, że nie jest Nilfgaardczykiem.
– A na czele drużyny Wiedźmin, chory na wyrzuty sumienia, bezsiłę i niemożność podjęcia decyzji – dokończył spokojnie Regis.
– Zaiste, proponuję podróżować incognito, by nie wzbudzać sensacji.
– I śmiechu – dodała Milva.

Najsmutniejszy lub najbardziej rozczarowujący fragment książek?: Stygga :(
Ulubiony cytat?:
…lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej niż bez celu się cofać.

Warn
Awatar użytkownika
Medale: 2
Miano: Warn Meiweren
Rasa: Niziołek
Złoto: 245 denarów
Stan zdrowia: Zdrowy
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=124

Post autor: Warn » 12 maja 2018, 22:18

Książki

Co z uniwersum wiedźmińskiego przeczytałeś (opowiadania, pięcioksiąg, „Sezon Burz”)?: pięcioksiąg i 2 zbiory opowiadań: Osatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia
Ulubione opowiadanie?: Granica Możliwości
Ulubiony tom pięcioksięgu:? Pani jeziora
Podobał ci się „Sezon”?: Nie czytałem
W jakiej formie widziałbyś kolejną powieść/opowiadanie rozgrywającą się w tym świecie? (sequel, prequel, sidequel) I czy z którymś z bohaterów sagi lub opowiadań w roli głównej?: Sequel z Vesemirem/Eskelem/Lambertem w roli głównej
Ulubiona postać/postacie?: Jarre
Najlepszy czarny charakter:? Bonhart
Ulubiona scena/moment:? Walka na zamku Stygga
Najsmutniejszy lub najbardziej rozczarowujący fragment książek?: śmierć Szczurów
Ulubiony cytat?: ,,na pohybel skurwysynom"

Gry

Nie grałem w żadną z tych gier

Czy jest abominacją?: Serial obejrzałem zamim zacząłem czytać książki i bardzo mi się podobał.

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław