Jomo

Obrazek

Dział przeznaczony na Karty Postaci bohaterów graczy. Wszystko to, co wiadomo o nich na pierwszy rzut oka lub z wyprzedzających ich plotek, niekoniecznie prawdziwych.


Jomo
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2022, 18:39
Miano: Jomo
Zdrowie: W pełni sił
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Jomo

Post autor: Jomo » 19 sie 2022, 19:23

Personalis notitia Miano: Jomo
Widoczny wiek: Okolice 30 lat
Rasa: Niziołek
WyglądWzrost, jak to niziołki mają w zwyczaju nie należał do najwyższych, oderwany od ziemi na około metra. Nadrabiał to jednak wagą. Pucowate policzki oraz piwny, wystający brzuch który dawał oznaki dostatku oraz nieumiarkowaniu w jedzeniu. Charakterystycznie jak inni tej rasy, miał wielkie, pozbawione butów stopy. Jednak ze względu na zawód i profesjonalizm jakim go darzy, były kompletnie ogolone, dniami nie można zauważyć na nich choćby małego włoska. Nie dało się tego nie zauważyć, dla niektórych wygląda to po prostu komicznie.
Co do twarzy, najbardziej rzucały się w oczy kędzierzawe brwi i zaokrąglony nos. Coś na kształt orła. Podbródek, który uciekał do środka, uwydatniając podgardle, również nie takie małe, tusza robi swoje. Gładka broda, ale to nie nowość dla niziołków. Oczy ciemne, piwne, zapewne od niezliczonej ilości piwa wypitego przez Jomo, ale pełne zapału, pasji i szczęścia z tego gdzie się znajduję. Włosy zaczesane do tyłu, spięte w kucyk. Przecież nikt nie chcę włosów w swojej strawię, dlatego też i na stopach brak śladów włoska. Wysoki głos, pełen młodzieńczej jeszcze naiwności i wiary, mimo, że pokrzywdzony przez ludzi, wciąż chcę ich uszczęśliwiać i dawać z siebie wszystko.
Odzienie skromne lecz eleganckie, no na tyle na ile pozwala stan mieszka. Lekka, przewiewna koszula, na to narzucone coś na kształt mundurka w kolorze jasno-oliwkowym z niebieskimi ozdobami na rękawach. Spodnie brązowe, luźne i szerokie. Na ramieniu zawieszona mała, torba, nigdy nie wiadomo kiedy się przyda, chociaż przykuwa uwagę drobnych złodziejaszków. Jednak na co dzień można go spotkać w swoim ubraniu roboczym. Czarna, szeroka czapka zakrywająca praktycznie całą głowę, oprócz kucyka który wystaję z tyłu. Fartuch aby uchronić odzienie przed plamami bądź innymi nieszczęśliwymi wypadkami, chociaż przypomina bardziej fartuch kowala, to pełni swoją rolę równie dobrze.

Znaki szczególne: Duże, staranne ogolone stopy.
Pogłoski Powiem ci szczerze, mój przyjacielu — pociągnął łyk wina z naczynia i kontynuował. — Słyszałem sporo dobrego o tym kucharzu. Jest tu może krótko, ale strawę przyrządza pierwszej klasy.
Pierwszej klasy, na pewno. Chyba na standardy panujące w tej budzie. Nie jestem przekonany co do niziołka w kuchni.
Dajmy mu szansę, wiem jakie są twoje poglądy wobec innych ras, ale to tylko najzwyklejszy w świecie kucharz.
Kucharz, taki z niego kucharz jak ze mnie król. Niziołki to złodzieje i to się nie zmieni. Nie zdziwię się, jak pijanych okrada po nocach, pewnie ma jakąś umowę z karczmarzem... — powiedział, sprawdzając czy mieszek dalej jest na swoim miejscu. — Poza tym nie chcę żeby w mojej zupie pływały włochy z jego paskudnych, wielkich stóp.
Daj już spokój, zaczynasz mnie drażnić. O włosy się nie martw, podobno to profesjonalista, te jego, jak to nazwałeś, paskudne i wielkie stopy są gładsze niż twój pysk. — Zarechotał lekko.
Co w tej Temeri w ogóle jedzą?
Nie wiem, nigdy nie byłem. Obstawiam prostą, ale smaczną kuchnię. Szczerze? Rzygam już tym „wyrafinowanym” jadłem które próbują nam wciskać. Chcę zjeść normalnie, jak człowiek, syto, tłusto i smacznie. Swoją drogą, gdzie ta nasza zupa?
Idzie, widzę kelnerkę na horyzoncie z miskami. Zobaczymy ile jest warta ta jego „sławna” autorska zupa. Muszę się napić — podniósł naczynie do ust, tak samo jak jego kompan. Wznieśli cichy toast. — Koniec tych rozmów na jego temat. Jedzmy.
Widoczny ekwipunek Opis lub lista:
  • Nóż umiejscowiony za paskiem po lewej stronie
  • Torba przełożona przez ramię, opadająca na prawy bok
Wierzchowiec: -
Ilość słów: 0

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław