„Na kraniec świata i jeszcze dalej” — KONKURS NA LOKACJE

Obrazek

Archiwum nieaktualnych tematów.


Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 804
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

„Na kraniec świata i jeszcze dalej” — KONKURS NA LOKACJE

Post autor: Ivan » 17 lip 2020, 8:44

Obrazek



Zarobić łatwiej — Geralt łyknął z gąsiorka. — Ale wydać trudniej. Do tego jada się tam pęczak i proso, piwo ma smak szczyn, dziewczyny się nie myją, a komary gryzą.
Jaskier zarechotał donośnie, opierając potylicę o regał, o oprawne w skórę grzbiety ksiąg.
Proso i komary! To mi przypomina naszą pierwszą wspólną wyprawę na kraniec świata — powiedział. — Pamiętasz? Poznaliśmy się na festynie w Gulecie i namówiłeś mnie...
„Ostatnie Życzenie”



Gdy wyszedł, ostro zalatując szarym mydłem, jego humor nie uległ poprawie, a Aedd Gynvael nie wypiękniało ani trochę. Wciąż nie było tu nic, co mogłoby się podobać. Nie podobały się wiedźminowi kupy wolnego nawozu zalegające uliczki. Nie podobali mu się żebracy kucający pod murem świątyni. Nie podobał mu się koślawy napis na murze, głoszący: ELFY DO REZERWATU!
„Miecz Przeznaczenia”




Świat — jak mawiał jeden z bohaterów trylogii husyckiej — ostatnimi czasy wziął się nam i zwiększył, a i zmalał zarazem. A przynajmniej weźmie zwiększy i zmaleje, jak zapowiadaliśmy Wam w ostatnich nowinach. Z tej okazji chcielibyśmy dać Wam, drodzy gracze, okazję, byście dorzucili swojego grosza wiedźminowi lub trzy do urządzenia się w naszym nowym, powiększonym świecie. Ogłaszamy konkurs na tematy fabularne, to jest wymyślone przez was lokacje położone na naszym wiedźmińskim Kontynencie. Charakter czy przeznaczenie waszej miejscówki pozostają niemal dowolne — możecie stworzyć sioło na uboczu, ruinę lub pozostałość po Starszych Rasach, urokliwe jezioro lub zagajnik, stragan, sklep, warsztat rzemiosła, karczmę przy trakcie, czy przeklęte uroczysko owiane mroczną legendą. Ogranicza was tylko własna pomysłowość oraz garść reguł naszego konkursu:



ZASADYI. Opisywany przez Was obiekt powinien znajdować się na obszarze przyszłego grywalnego rozszerzenia, tj. terytorium Czterech Królestw (Aedirn, Kaedwen, Redanii, Temerii), np. któregoś z miast lub dzikich terenów. Musi być lokacją „użyteczności publicznej”, tzn. elementem krajobrazu lub własnością bohaterów niezależnych, nie rezydencją waszego bohatera.

II. Lokacja musi przystawać do realiów „Wiedźmina”, tj. nie odbiegać od kanonu fantasy i nie zawierać informacji sprzecznych z historią i charakterem naszego uniwersum. Propozycja tematu winna być także staranna, pozbawiona błędów językowych i rzeczowych.

III. Temat powinien zawierać przynajmniej ogólny opis miejsca, jego lokalizację oraz ewentualną historię i bywalców. Prosimy nie schodzić poniżej 200 słów objętości, mile widziane propozycje grafik w załączeniu.

IV. Nie może być miejscem już opisanym przez Pana Andrzeja Sapkowskiego lub w okolicy opisanego przez nas Novigradu. Niemniej, dopuścimy kontrybucję chętnych chcących rozpisać miejsca wymienione w sadze tylko z nazwy.





Za każdą stworzoną lokację przewidujemy nagrody dla waszych postaci. Nagrody będą stopniowane w zależności od tego, ile zaakceptowanych opisów stworzycie.





NAGRODY
  • Medal dla każdego gracza, który napisze choć jedną lokację.
  • Darmowa umiejętność wiedzy związanej z opisywaną okolicą za pierwszą lokację.
  • Praktyczny lub wartościowy przedmiot pochodzący z opisywanego regionu za drugą lokację.
  • Walor-niespodzianka za trzecią lokację.



Planowane lokacje prosimy zgłaszać w tym temacie lub do mnie na PW. W ten sposób unikniemy nadmiernej ilości powtórzeń oraz rozwiejemy wasze wątpliwości nt. zgodności już na etapie tworzenia. Deadline'u nie ustalamy, lokacje możecie nadsyłać, dokąd starczy wam weny. Dla porządku umówmy się jednak, by napisaną lokację nadesłać nie dłużej niż do tygodnia po jej zdeklarowaniu. Po tym czasie ktoś inny będzie mógł przejąć wasz pomysł lub wcielić w życie podobny. Gotowe opisy wysyłacie do Setnika na PW z tytułem „Na kraniec świata” lub „Konkurs na lokacje”.

Szerokich horyzontów!
Ilość słów: 0

Crux
Awatar użytkownika
Posty: 109
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:00
Miano: Baldwin
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Re: „Na kraniec świata i jeszcze dalej” — KONKURS NA LOKACJE

Post autor: Crux » 17 lip 2020, 20:38

Oj, oj. Zwęglone w pożarze, porośnięte mchem ruiny wysuniętego poza miasto posterunku straży miejskiej.
Marzy mnie się. Bardzo.

 ! Wiadomość z: Ivan
Czyń waść.
Ilość słów: 0

Zablokowany
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław