Event: Saovine

Obrazek

Archiwum nieaktualnych tematów.


Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 804
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Event: Saovine

Post autor: Ivan » 01 lis 2022, 1:05

Obrazek
„Dziś wilia Saovine, noc strachów i czarów! Nadstawcie uszu, słyszycie, jak dookoła szuści coś i stuka? To umarli przychodzą z zaświatów, chcą wkraść się do domów, by ogrzać się przy ogniu i podjeść sobie suto. Tam, po ogołoconych rżyskach i bezlistnych lasach hula wicher i zamróz, biedne duchy ziębną, ciągną tedy ku domostwom, gdzie ogień i ciepło. Tedy nie zapomnieć wystawić im jadła w miseczce na próg, albo gdzie na gumno, bo jeśli tam zmory niczego nie najdą, po pónocku same do chałupy wejdą, by poszukać....”
— „Wieża Jaskółki”

Księżyc w pełni zawisnął nad Łysą Górą. Tej nocy nie oświetlało jej nic oprócz jego bladego światła. W noc taką jak ta, nikt nie ośmielał się rozpalać ognisk. Wiatr hulał na wysokości, potrząsając gałęziami bezlistnych już drzew. W panującej wkoło ćmie ich konary wydawały się całkowicie czarne. Otulając się szczelniej okryciem, ruszasz przed siebie, niepomny fosforyzujących spojrzeń kłujących cię z otaczających cieni. Patrzyły głodne, zgrzytając zębami, lecz w tym miejscu musiały bezwzględnie się dostosować.

Czarny rogaty strażnik pochrząkuje chrapliwie, wpuszczając cię do przestronnej groty, której tunele prowadziły daleko w głębię ziemi. Po długiej, jawiącej się wiecznością wędrówce ciemnymi korytarzami trafiasz do rozświetlonej blaskiem kotła jamy. Pod kotłem płonie ogień, jego czerwona zawartość wrze, a pękające na powierzchni bąble uwalniają wypełniający miejsce fetor gotowanego mięsa. Zatrzymujesz się na progu, najpierw z powodu cuchu, a potem przez zgrozę, która na chwilę odbiera ci władzę w członkach. Trzy pokraczne, wyrośnięte sylwetki przerywają krzątaninę przy wywarze, orientując się w twojej obecności. Panie Lasu. Te, które wiedzą.

Czekaliśmy twego przybycia — wita cię najstarsza z nich, Szeptucha, głosem rozlegającym się nie tylko w powietrzu, ale i w twojej głowie. — Podejdź bliżej, duszeczko.
Powiedz nam, czego pożądasz — dodaje druga spośród nich, Kuchta.
Pokaż cóż nam przynosisz! — skrzeczy najmłodsza z nich, zwana Prządką.


Wszystkie trzy nieruchomieją, spoglądając na ciebie wyczekująco. Wiesz, że każda z nich może służyć ci pomocą, lecz musisz zdać się na jedną. Wiesz również to, że każda z nich ma swoją cenę.


Dar PrządkiObrazek

Splatam ludzkie żywoty, przędąc nić przeznaczenia! — mówi najmłodsza. — Mogę sprawić, że ktoś pokocha cię bez pamięci lub szczerze znienawidzi. Mogę połączyć wasze losy i zetknąć was ze sobą, choćby dzieliły was góry, morza i setki mil!


Jedyne czego pragnę w zamian, to pukiel twoich włosów.
► Pokaż Spoiler





Dar KuchtyObrazek

Panuję nad ciepłym mięsem, wprawiam w ruch pożądliwy likwor waszych żył. — odzywa się średnia. — Wybierzesz mnie, a choroby ani rany nie będą miały przystępu do twojej kruchej powłoki.


W zamian wyszukasz mi strawę. Młodzieńca, dziewuszkę lub dziecko.
► Pokaż Spoiler
Dar SzeptuchyObrazek

Znam rzeczy ukryte poza wzrokiem i wiedzą śmiertelnych! — syczy najstarsza. — Wszyssstkie grzechy i sekrety żyjących. Znam, co było, jest i dopiero nadejdzie. Złóż mi ofiarę, a dozwolę ci poznać, czego zapragniesz.


Ceną za wiedzę będzie twoje ucho.
► Pokaż Spoiler






Niezależnie od tego, na którą z Pań zechcesz się powołać, po złożeniu ofiary, obdarują cię również odłamkiem Lusterka Obrazek, oświadczając, że przyda ci się wcześniej, niż myślisz...




Obrazek I. Można wybrać jedną opcję fabularną lub dowolną liczbę alternatywnych.
II. Opcja alternatywa nagrodzona będzie mniejszą nagrodą niż fabularna.
III. Wybory fabularne będą miały konsekwencje w przygodach waszych postaci.
IV. Ofiary i nagrody ślecie mi na pw o tytule „Saovine” lub uderzacie do mnie na discord.
V. Czas macie do grudnia.
Obrazek
Ilość słów: 0

Zablokowany
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław