Pytania i propozycje

Obrazek

Dział przeznaczony na pytania, opinie oraz prośby graczy. Można zgłaszać tu swoje propozycje oraz dostępność do gry.


Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 804
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Pytania i propozycje

Post autor: Ivan » 22 mar 2018, 0:10

Jak nazwa wskazuje, temat służy zadawaniu pytań oraz wysuwaniu propozycji przez użytkowników i graczy, zarówno w kwestiach technicznego funkcjonowania forum, jak i zagadnień fabularnych. W szczególności pytania prosimy kierować do tego tematu, zamiast na PW administracji bądź MG. Nie wstydźcie się.
Ilość słów: 0

Orlaith
Posty: 87
Rejestracja: 30 mar 2018, 0:50
Miano: Orlaith de Eldingaar
Zdrowie: Zdrowa

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Orlaith » 30 mar 2018, 3:13

Ponawiam wniosek o komendę "hide" w KP! Szczególnie dla ekwipunku ukrytego, zaklęć oraz ogólnego dostępu do szczegółowej KP. Proponuję również rozważenie opcji zakładania tematów fabularnych z konta Dzikiego Gonu.

Czy w rozgrywce typowo fabularnej, podczas której nie dochodzi do agresywnej konfrontacji, można używać posiadanych zaklęć i mocy w sposób elastyczny? Z zachowaniem zdrowego rozsądku oczywiście. Przykład, teleportowałam się do kuźni Zigga. Z tyłu głowy wiem ile wydałam punktów mocy, ale tego nigdzie nie odnotowuję. Chcę użyć kolejnego zaklęcia, ale nie mam już mocy, muszę pobrać ją z otoczenia. Czy konieczne jest zachowanie tury jeśli sytuacja wskazuje inaczej?

Czy wiek postaci ma jakieś znaczenie? Dziecko otrzyma tyle samo punktów co uczony staruszek? Jak rozstrzygnąć spór w fabule przy takich samych statystykach, lecz zróżnicowanym doświadczeniu?

Czysto teoretycznie - czy można być jednocześnie magiem, kapłanem i druidem?
Ilość słów: 0
Jesteśmy mierzwą potu i krwi —
— I strugą źródlanej wody.

Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 804
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Ivan » 30 mar 2018, 3:44

Czy w rozgrywce typowo fabularnej, podczas której nie dochodzi do agresywnej konfrontacji, można używać posiadanych zaklęć i mocy w sposób elastyczny?


Tak.
Z zachowaniem zdrowego rozsądku oczywiście.
Zdanie-klucz.

Przykład, teleportowałam się do kuźni Zigga. Z tyłu głowy wiem ile wydałam punktów mocy, ale tego nigdzie nie odnotowuję. Chcę użyć kolejnego zaklęcia, ale nie mam już mocy, muszę pobrać ją z otoczenia. Czy konieczne jest zachowanie tury jeśli sytuacja wskazuje inaczej?
W sytuacjach "codziennych" nie trzeba się rozwodzić. A o uzupełnieniu braków w mocy wspomnieć nawet mimochodem, w tym samym poście jeżeli ma się taką potrzebę.
Czy wiek postaci ma jakieś znaczenie? Dziecko otrzyma tyle samo punktów co uczony staruszek?
Bodaj w Warhammerze zwykli to różnicować. Kwestia mocno indywidualna, która zostanie poruszona z graczem, który zdecyduje się na postać skrajnie młodą bądź starą. Zasadniczo najpewniej poprosi się go o takie rozłożenie Cech, by "realistycznie" odzwierciedlały postać. Można też eksperymentować z wadami. Nie każdy staruszek bywa też uczonym, a często wręcz dotkniętym demencją lub sklerozą dziadygą, co prowadzi nas do punktu wyjścia: kwestia indywidualna.

Jak rozstrzygnąć spór w fabule przy takich samych statystykach, lecz zróżnicowanym doświadczeniu?


Fabularnie. Postacie mogą otrzymać różne wnioski na podstawie zróżnicowanego doświadczenia. Prowadzący może opisać im wynikające z tego przesłanki, a one wykorzystać je wedle uznania.

Albo rzutem.
Czysto teoretycznie - czy można być jednocześnie magiem, kapłanem i druidem?
I wiedźminem na dokładkę? Teoretycznie tak, choć odbiłoby się to fatalnie nie tylko na mechanice, ale przede wszystkim na fabule. O ile postać nawróconego czarodzieja, który odkrył w sobie powołanie do kapłaństwa jest do zaakceptowania to "wieloklasowiec" odpada ze względu na kuriozalność i sprzeczność z realiami.
Ilość słów: 0

Aishele
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2018, 18:59
Miano: Burza
Zdrowie: ujdzie

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Aishele » 30 mar 2018, 22:09

Mam taką koncepcję, żeby na początku tematów fabularnych pododawać linki prowadzące do ich odpowiedników ze starego forum, żeby ładnie zachować kontynuację opowieści i żeby nie było trzeba szukać. Bo stare forum nie idzie do piekła, tylko zostaje gdzie było, prawda?
Ilość słów: 0
Miłość napadła na nas tak, jak napada w zaułku wyrastający spod ziemi morderca, i poraziła nas oboje od razu. Tak właśnie razi grom albo nóż bandyty!

Wulf
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:12
Miano: Cyprian de Nogaret
Zdrowie: Okaleczona twarz.
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Wulf » 31 mar 2018, 0:35

Aishele pisze:Mam taką koncepcję, żeby na początku tematów fabularnych pododawać linki prowadzące do ich odpowiedników ze starego forum, żeby ładnie zachować kontynuację opowieści i żeby nie było trzeba szukać.
Jak najbardziej jestem za.
Aishele pisze:Bo stare forum nie idzie do piekła, tylko zostaje gdzie było, prawda?
Tak jak było już wspomniane, nie zadecydowaliśmy jeszcze co zrobimy ze starym forum. Na pewno będzie jeszcze przez dłuższy czas czynne i służyło jako odnośnik tutaj.
Ilość słów: 0

Aishele
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2018, 18:59
Miano: Burza
Zdrowie: ujdzie

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Aishele » 31 mar 2018, 21:13

Na wypadek gdyby miało zniknąć, można zarchiwizować poszczególne tematy w formie pdf-ów do wglądu (nie wiem, jak inne przeglądarki, ale Opera ma od niedawna taką funkcję, całkiem to wygodne).
Ilość słów: 0
Miłość napadła na nas tak, jak napada w zaułku wyrastający spod ziemi morderca, i poraziła nas oboje od razu. Tak właśnie razi grom albo nóż bandyty!

Orlaith
Posty: 87
Rejestracja: 30 mar 2018, 0:50
Miano: Orlaith de Eldingaar
Zdrowie: Zdrowa

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Orlaith » 01 kwie 2018, 0:31

Czy mogę zrezygnować z jednej przysługującej mi umiejętności na rzecz zalety? Dla przykładu: mam do wyboru 6 dodatkowych umiejętności dzięki inteligencji na poziomie 2, ale uznaję, że potrzebuję tylko 5 umiejętności na start, chcąc zainwestować zaoszczędzony punkt w coś innego.

Losowanie za pomocą kostek będzie następować bezpośrednio w temacie fabularnym czy zostanie stworzony specjalny temat do "rollowania"?
Ilość słów: 0
Jesteśmy mierzwą potu i krwi —
— I strugą źródlanej wody.

Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 804
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Ivan » 01 kwie 2018, 12:55

Orlaith pisze:
01 kwie 2018, 0:31
Czy mogę zrezygnować z jednej przysługującej mi umiejętności na rzecz zalety? Dla przykładu: mam do wyboru 6 dodatkowych umiejętności dzięki inteligencji na poziomie 2, ale uznaję, że potrzebuję tylko 5 umiejętności na start, chcąc zainwestować zaoszczędzony punkt w coś innego.
Nie. Zalety można kupować tylko za Wady oraz punkty Cech.
Orlaith pisze:
01 kwie 2018, 0:31
Losowanie za pomocą kostek będzie następować bezpośrednio w temacie fabularnym czy zostanie stworzony specjalny temat do "rollowania"?
W temacie. Z pomocą naszego nowego przyjaciela Kościeja.
Ilość słów: 0

Millenium

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Millenium » 01 kwie 2018, 23:03

Również jestem za tym by w przyszłości zarchiwizować Wasze przygody z puna w formie PDFów.
Ilość słów: 0

Orlaith
Posty: 87
Rejestracja: 30 mar 2018, 0:50
Miano: Orlaith de Eldingaar
Zdrowie: Zdrowa

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Orlaith » 03 kwie 2018, 1:57

Taka drobna uwaga techniczna: przydałoby się zawijanie tekstu w BBCode [code][/code].
Ilość słów: 0
Jesteśmy mierzwą potu i krwi —
— I strugą źródlanej wody.

Pliszka
Awatar użytkownika
Posty: 45
Rejestracja: 30 mar 2018, 12:50
Miano: Albertyna Celleno
Zdrowie: Tak jak jest, jest dobrze

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Pliszka » 08 mar 2019, 17:07

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie jedno pytanie. Otóż jakby miał wyglądać wątek nadzorowany przez MG, a nie prowadzony. Kompetencje graczy byłyby wzbogacone o coś poza decydowaniu tylko o własnej postaci czy nie? Muszę przyznać, że nigdy tu jeszcze nie widziałam takiego wątku choć pewnie był, ale nie czytałam, bo jestem leń i nieuk. Czy mogłabym prosić kogoś o przybliżenie mi owego tematu? Z góry dziękuję.
Ilość słów: 0
Dokąd tupta nocą jeż? Do Pavetty, przecież wiesz.

Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 804
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Ivan » 23 mar 2019, 1:19

Wybacz, że odpowiadam poniewczasie, musiałem przegapić tego posta pod nieobecność, a czat nie poinformował mnie, że w ogóle został dodany.
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie jedno pytanie. Otóż jakby miał wyglądać wątek nadzorowany przez MG, a nie prowadzony. Kompetencje graczy byłyby wzbogacone o coś poza decydowaniu tylko o własnej postaci czy nie?
Nie mamy na to określonych procedur. Lekki storytelling byłby jak najbardziej dopuszczalny w sesjach pomiędzy graczami. Mogliby samodzielnie decydować o elementach otoczenia i opisywać określone sytuacje na potrzeby własnego wątku, tak długo jak nie pozostawałyby one w rażącej niezgodzie ze światem przedstawionym. Nadzorujący ich poczynania prowadzący mógłby od czasu do czasu (np. poproszony o interwencję lub rozstrzygnięcie) wtrącić pojedynczy post lub urozmaicić wątek własną narracją.
Ilość słów: 0

Draugdin
Awatar użytkownika
Posty: 15
Rejestracja: 16 paź 2020, 9:33
Miano: Draugdin
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Draugdin » 16 paź 2020, 9:44

Witam serdecznie.
W sumie nawet nie wiem czy w dobrym temacie piszę...
Dopiero nie dawno trafiłem na Wasze forum przez Last Inn i Vision Lighthouse
Chciałem zapytać czy to forum jeszcze żyje (przepraszam że tak bez ogródek) i jeżeli tak to czy można stworzyć sobie postać i dołączyć do zabawy?
Ilość słów: 0

Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 804
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Ivan » 16 paź 2020, 10:30

Pewnie, zapraszamy. Ciągle jesteśmy aktywni.
Ilość słów: 0

Segelin
Awatar użytkownika
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2022, 13:21
Miano: Segelin
Zdrowie: Zdrowy

Re: Pytania i propozycje

Post autor: Segelin » 28 maja 2022, 13:36

Witam
Mam kilka pytań, które nasunęły mi się podczas obmyślania kp i dalszego rozwoju postaci:

1. Czy czarodziej może uczyć się zaklęć druida i na odwrót? Słowa "Wiedza o magii pozwala im też dobierać sobie niektóre czarodziejskie zaklęcia" są mało doprecyzowane...

2. Czy postać z biegiem rozwoju może zmieniać swoją profesję na podobną? Np. żołnierz na najemnika, kapłan na czarodzieja, złodziej na skrytobójcę itp.
Ilość słów: 0

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław