Tablica ogłoszeń: Ban Gleann

Obrazek

Położony niedaleko granicy z Aedirn fort sławnej Burej Chorągwi oraz wioska u jego stóp, rozwijająca się w regularną osadę wyspecjalizowaną w rzemiośle oraz dysponująca jednymi z najlepszych hodowlanych gospodarstw w tej części kraju.


Dziki Gon
Awatar użytkownika
Posty: 2401
Rejestracja: 18 mar 2018, 4:22

Tablica ogłoszeń: Ban Gleann

Post autor: Dziki Gon » 10 cze 2021, 18:39


Obrazek Względy niewiasty Lucile to najpiękniejsza panna, jaką znam i udała mi się okrutnie. Jeśli znajdzie się ktoś, kto sprawi, że zwróci na mnie uwagę, oddam mu wszystko co mam.

Odran
Obrazek Samotność w głuszy Już dobry miesiąc nie wyściubiam nosa z lasu. Ciągłe czuwanie i obchody wpędzają mię we chandrę i nudę nie do strzymania. Gdyby ktoś zechciał załatwić za mnie kilka sprawunków we wiosce, obdaruję go świeżymi wyprawkami, dziczyzną albo wskazówką czy dwoma na temat strzelectwa. Albo sypnę groszem, jak uda mi się naskładać.

łowczy Borys
Obrazek Ktoś widział konia? Trufelek, bułanek z naszej stadniny, zaginął nam na ostatnim popasie. Myślimy, że mógł się czegoś wystraszyć, chyba że jakiś łobuz zdecydował go sobie podprowadzić. Jeśli to drugie, niech lepiej ma się na baczności, bo Ban Gleann małe, a kłamstwo ma krótkie nogi! Jeśli ktoś natrafiłby na naszą zgubę, niech będzie dobry ją nam zwrócić. Zrobimy tak, żeby znaleźne było warte fatygi.

Dusan z „Abastra”
Obrazek Rozprawa ze zbójami Aust Keinhorst, warchoł i łotr bez czci i wiary panoszy się po okolicy, nękając okoliczne wioski zajazdami i ściąga z nich trybut bandyckim prawem, a lekce sobie ważąc prawa boskie i ludzkie. Ponoć siła przy nim luda, jemu podobnych zbirów i zabijaków. Kto chce przyłączyć się do wyprawy na Keinhorsta, zdobyć nieco grosza i łupów, niech melduje się w forcie „Burej”. Najbardziej przygodzą się nam zwiadowcy umiejący iść puszczą, ale nie wzgardzimy żadną dodatkową klingą.

dziesiętnik Zyvik
Obrazek Zapolować na kłusownika Mimo naszych starań, po okolicznych lasach wciąż krążą szelmy, które nie respektują odwiecznych łowieckich praw, zasadzając się na grubą zwierzynę nawet przy gawrach i barłogach. Ktoby wskazał winnych procederu albo nastał ich na gorącym uczynku, ten uczyni wielką przysługę całej osadzie jak i swojemu mieszkowi.

kwatermisrz fortu, Toncil


Obrazek Wściekli druidzi Zbiesili się jemiolarze okrutnie i nie dozwalają nie tylko wycinać, ale i choćby i skracać drogę przez Omszałą Brzezinę. Przeganiają wszystkich zajedno: drwalów, łowców i baby co lezą po chrust, straszą plagami. Dopóty nie zbierzemy się zrobić z cudakami porządek, wystrzegajcie się tego miejsca, dobrzy ludzie.
Obrazek Pomoc starej zielarce Biednam, a na stare lata ciężko choćby i grzybów nazbierać, a i latać do strumienia po wodę. Rycerzykowi śmiałemu co przyjdzie schorowanej kobiecinie w sukurs, ten nie pożałuje. Odwdzięczę mu się dobrym urokiem, remediami wszelakimi albo własną wiedzą, a ta jest niemała.

zielarka Lorea
Ilość słów: 0

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław