Brama Wielka

Obrazek
Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 347
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Medale: 9
Miano: Rudolf
Rasa: Człowiek
Wiek: Późne 30
Złoto: 19 koron
Stan zdrowia: Fikam nogami.
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=143

Brama Wielka

Post autor: Ivan » 18 mar 2018, 18:03

Obrazek

Główna brama wjazdowa i wyjazdowa miasta, kierująca podróżnych na trakty w stronę Gors Valen oraz wyspy Thanedd i słynnej wieży magów, siedziby Kapituły. Monumentalne, warowne wrota zwieńczone z dwóch stron wzmacnianymi żelazem bronami i samborzą fortyfikują bliźniacze baszty obsadzone kompletnymi załogami miejskiej straży. Z murami grodu łączą je szerokie blanki, po których dzień i noc spacerują wartownicy. Każdego dnia pod wiszącymi ostrzegawczo zębami bron przepływają setki ludzi, elfów, krasnoludów, niziołków, gnomów i mieszańców niepewnej proweniencji, czyniąc gwar od Bazaru Zachodniego po Czerwoną Dzielnicę, z rzadka zagłuszany nawet przez bicie dzwonów na Wielkiej Szpicy.

Wydawałoby się, iż w takim barachle z łatwością można przepaść i uniknąć na plecach niechcianego wzroku, lecz złudzenie to mija się z prawdą. Ponoć nie urodził się jeszcze taki, który zdołałby ujść bystremu spojrzeniu wielkiego namiestnika, czuwającego nad bezpieczeństwem Novigradu jak nad kołyską niemowlęcia. Pogłoski na jarmarkach mówią, że choć zdarzali się tacy, którzy niepożądani wślizgiwali się do miasta, to żaden z nich już go ponownie nie opuścił.


Opis autorstwa Licho.
Obrazek — Boże, o co tu chodzi? Dlaczego rycerz mężny podcięty jak pień tui? Czemu, o Wszechpotężny, Dałeś wygrać tej szui?
Tu zabrzmiały fanfary i głos straszliwy rzecze:
— Wyłącznie dlatego, mój stary, że lepiej machał mieczem!

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław