Brama Klasztorna

Obrazek
Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 347
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Medale: 9
Miano: Rudolf
Rasa: Człowiek
Wiek: Późne 30
Złoto: 19 koron
Stan zdrowia: Fikam nogami.
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=143

Brama Klasztorna

Post autor: Ivan » 18 mar 2018, 18:14

Obrazek

Zapach kadzideł, wody święconej, palonych heretyków. Nagłe uczucie winy i zimny pot zalewający ciało pod wzrokiem każdego napotkanego osobnika w czerwieni — tak można opisać przejście przez jedną z najważniejszych bram miasta — Bramę Klasztorną.

Wysoki, jednoarkadowy łuk wyłożony poszarzałą kostką, ozdobiony jest licznymi hufcami szlacheckimi i religijnymi znakami. W tej części miasta ruch nigdy nie zamiera. Najczęściej można ujrzeć bogatych kupców, wytwornych kapłanów, nieco rzadziej zwykłych mieszczan. Aby załatwić jakiś interes w Dzielnicy Klasztornej, trzeba liczyć się z utratą kilku koron — religia bowiem jest pracą ciężką, wymagającą ogromu wiedzy i umiejętności. Za drobną opłatą można oczyścić swe ciało i duszę od grzechu, wpłacić darowiznę na jedną ze świątyń — jednym słowem nie dać pretekstu tajnym służbom do zainteresowania się swoją osobą.

Najważniejszym celem każdego mieszkańca jest przetrwanie, które w Novigradzie oznacza głęboką, ciepłą wiarę w Wieczny Ogień, natomiast korony gwarantują, żeby ów ogień go przypadkiem nie poparzył.


Opis autorstwa Ejiry.
Obrazek — Boże, o co tu chodzi? Dlaczego rycerz mężny podcięty jak pień tui? Czemu, o Wszechpotężny, Dałeś wygrać tej szui?
Tu zabrzmiały fanfary i głos straszliwy rzecze:
— Wyłącznie dlatego, mój stary, że lepiej machał mieczem!

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław