Druidzki krąg na wybrzeżu

Obrazek
Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 340
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Medale: 9
Miano: Rudolf
Rasa: Człowiek
Wiek: Późne 30
Złoto: 19 koron
Stan zdrowia: Fikam nogami.
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=143

Druidzki krąg na wybrzeżu

Post autor: Ivan » 30 lis 2018, 22:01

Obrazek
Choć druidzi najbardziej ukochali sobie lasy i święte dąbrowy, nie jest wcale regułą, że zakładają swoje społeczności wyłącznie w sercach wiekowych puszcz lub u korzeni prastarych drzew. W razie konieczności służą Naturze na różne sposoby, strzegąc ekosystemów innych niż tylko leśne ostępy. Położony na wybrzeżu krąg Firth el Saelic dba o okoliczną przyrodę, pilnując tutejszych kręgów żywiołów, oraz poskramia anomalie niesione przez najgroźniejsze z okolicznych sztormów. Wpływanie na pogodę oraz kontrola nad wiatrem to, poza wiedzą o nadmorskiej faunie i florze, specjalność tutejszych druidów, którzy wielokrotnie, choć bez rozgłosu przysłużył się nie tylko lokalnym rybakom i przyrodzie, ale nawet pobliskiemu miastu Novigrad. Po swój szczególny talent jemiolarze sięgają jednak niechętnie i wyłącznie w dobrze uzasadnionych przypadkach. Zdecydowanie większą częścią ich codziennych obowiązków jest nie kiełznanie sił natury, lecz prawidłowe odczytywanie zawartych w niej znaków. Zwykle spotkać ich można pod otwartym niebem, pośród porośniętych wydm lub w pobliżu menhirów stojących na piaszczystych pagórkach.

W przeciwieństwie do swoich konfratrów z głównego kręgu bytujących w lesie, druidzi z Firth El Saelic są zdecydowanie bardziej otwarci, żyjąc za pan brat z ludźmi morza i starając się nie odmawiać pomocy nikomu, kto naprawdę jej potrzebuje. Ich przywódcą jest jasnowłosy i młody (jak na przedstawiciela starszego ludu) elf imieniem Friseal, cechujący się nietypową wśród swej rasy bezceremonialnością oraz już właściwą elfom głęboką więzią z naturą i Mocą.
Obrazek — Boże, o co tu chodzi? Dlaczego rycerz mężny podcięty jak pień tui? Czemu, o Wszechpotężny, Dałeś wygrać tej szui?
Tu zabrzmiały fanfary i głos straszliwy rzecze:
— Wyłącznie dlatego, mój stary, że lepiej machał mieczem!

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław