Zamtuz „Upadła Gwiazda”

Obrazek
Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 347
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Medale: 9
Miano: Rudolf
Rasa: Człowiek
Wiek: Późne 30
Złoto: 19 koron
Stan zdrowia: Fikam nogami.
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=143

Zamtuz „Upadła Gwiazda”

Post autor: Ivan » 18 mar 2018, 17:44

Obrazek

Wędrując bocznymi uliczkami podle portu, lza natrafić mniejszym lub większym przypadkiem na niechlujny, sprany szyld „Upadłej Gwiazdy”. Burdel, ni mniej ni więcej. Burdel rzeczony mieści się w zatęchłej, ciemnej piwnicy po starej tawernie — niesławnej konkurencji „Kelpie ”— której właściciel miał pecha zdecydować się na drastyczny krok odebrania sobie życia. Zarazem miał szczęście, by znaleźć kilka bezinteresownych par ramion do pomocy przy wieszaniu się na krokwi własnego przybytku.

W wąskim, ciasnym przedsionku zamtuza pachnącym grzybem i zaciekami na ścianach dwóch mistrzów cerberów pobiera stosowną opłatę od odwiedzających. Opłata wpierw może się wydać ordynarnie zawyżona w stosunku do jakości usług, patrząc jednak po bliznowatych gębach wykidajłów zaczyna okazywać się coraz bardziej rozsądna, kończąc zaś na grubych, okutych żelazem pałach u pasów — nie pozostawiająca cienia zwątpienia, co do cnoty i uczciwości takiego myta. Wnętrze piwnicy osnuwają pod sklepieniem i wzdłuż ścian ciężkie, karmazynowe zasłony — niechybnie poszyte ze starych żagli — by wytłumić nieco smród stęchlizny oraz spływającej wszędy wilgoci. Prowizoryczne izby wydziela się ruchomymi parawanami, na wypadek przytoczenia się niezguły i czerwonego buraka, co mu wstyd i jeszcze nie wszystko jedno bździć się, gdzie inni jedzą i piją.

Dziewczynki spod „Upadłej Gwiazdy” nie należą do piękności, a urodę niejednej z nich poprawiły pięść czy nóż niezadowolonego klienta. Dziewki staranniej niźli monety kolekcjonują jedynie rozliczne choroby weneryczne — można liczyć bez ochyby, że wejść do lokalu samemu, to opuścić go w towarzystwie. Bynajmniej nie dziewczęcia. Burdel nie może narzekać jednak na brak zainteresowania, chwaląc się najniższymi cenami w Novigradzie oraz po tej stronie Pontaru. Wabi to rozmaitą klientelę, głównie marynarzy, robotników i biedaków.Opis na podstawie opracowania Saliny.
Obrazek — Boże, o co tu chodzi? Dlaczego rycerz mężny podcięty jak pień tui? Czemu, o Wszechpotężny, Dałeś wygrać tej szui?
Tu zabrzmiały fanfary i głos straszliwy rzecze:
— Wyłącznie dlatego, mój stary, że lepiej machał mieczem!

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław