Voron

Obrazek

Dział przeznaczony na Karty Postaci bohaterów graczy. Wszystko to, co wiadomo o nich na pierwszy rzut oka lub z wyprzedzających ich plotek, niekoniecznie prawdziwych.


Michu
Awatar użytkownika
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2021, 12:52
Miano: Voron
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Voron

Post autor: Michu » 07 sty 2022, 15:19

Personalis notitia Miano: Voron
Widoczny wiek: trudno jednoznacznie określić — facjatę ma niezgorzej zakonserwowaną, ale szpakowate skronie mogą zdradzić, iż dobija do czterdziestki, bądź w ciągu ostatniej dekady oprószyło go spore zmartwienie.
Rasa: Człowiek, widocznie i bezdyskusyjnie
Wygląd " Wysoki i smukły redańczyk zdawał się zupełnie nie zwracać uwagi na okoliczności przyrody. Szedł wyprostowany dumnie, bez pośpiechu, uśmiechając się wyłącznie tą połową gęby, która nie była poraniona blizną. Zupelnie jakby był panem na włościach, a nie kolejnym z mętów szukających rozrywek w okolicach Upadłej Gwiazdy. Właśnie ten przedziwny koktajl, na który składała się pańska, ale wysmakowana nonszalancja, łajzowate wszędobylstwo oraz niezwykle skrupulatne panowanie nad mimiką i ciałem, wyróżniał go spośród spoconej, portowej tłuszczy. A może powód był bardziej prozaiczny, uzależniony od właściwego doboru pachnidła? Jego nadejście mógł bowiem zwiastować wyraźny, kłujący w nozdrza akord rumu i cyjanku, który wnosił do serca ulubionej kompozycji zapachowej Vorona tę dziwną nutę drażniącej, ale i słodkiej, intencjonalnej goryczy. Całość równoważyła esencja z gęstej, oleistej wetywerii i ciemnego drzewa cedrowego. "

Znaki szczególne: siwe skronie, orli nos i stara, pionowa blizna przecinająca usta po ich prawej stronie
Pogłoski
  • Ponoć wywodzi się z redańskiej szlachty, a nad jego postacią ciąży infamia. Podobno zgwałcił i zamordował swą bratową.
  • " Kruk? Ano, jest strzelcem. Żaden tam z niego dowódca czy wzór jaki do naśladowania. Warchoł, ot co. Nic dodać, nic ująć. "
  • Lubi zbytki i przyziemne przyjemności, jasnowłose kobiety, pachnidła i dobrze uszyty ubiór.
  • " Voron ściąga spojrzenia, a jakże. Trzeba przyznać, że przyjemnie się patrzy na tę wysmukłą sylwetkę, sprężysty krok i pewną nonszalancję obycia, właściwą przede wszystkim mężczyznom młodym i takim, którym zobowiązania nie wyryły na twarzy specyficznych, wyjątkowo szpetnych zmarszczek. "
  • Posiada szczególny urok kogoś, kto żyje tak, jak mu się żywnie podoba, nie martwiąc się przy tym egzystencją nikogo wokół siebie. Czar ten z pewnością zapewnia mu zajęcie na chłodne wieczory...
  • " Do tańca i do różańca. Dosłownie! Jak mnie ten czorny Voron wokół ogniska wyobracał to i następnego dnia mi się w głowie kręciło! "
Widoczny ekwipunek
Zwykle przywdziewa swój ulubiony, butelkowozielony dublet z sukna, który ewidentnie ma za zadanie podkreślenie zarówno smukłej sylwetki strzelca, jak i typowej dla profesji, silnie rozwiniętej linii barków. Okrycie kończy się tuż przed wąskimi biodrami, przewiązanymi szerokim, skórzanym pasem. Dowiązywane rękawy dozwalać mają swobodną ocenę zahartowanych partii mięśni ramienia, trzymając w ryzach luźny materiał koszuli z przewiewnego, bawełnianego muślinu. Dzięki zwężonej ku nadgarstkom konstrukcji, podobny rękaw nie przeszkadzałby w nakładaniu kolejnych strzał czy też bełtów, a i nie plątałby się przy manipulacjach wymagających precyzji.

Voron nie rozstaje się z lekką kuszą, długim mieczem i skórzanym bandoletem wypełnionym najróżniejszymi precjozami, które chowa skrzętnie w przegródkach i saszetkach.
Wierzchowiec: cisawa klacz gorącokrwista "Barbara"
Ilość słów: 0

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław