Ślub Na Dzikim Zachodzie [FUNT RPG, ogłoszenie]

Obrazek

Archiwum nieaktualnych tematów.


Lasota
Awatar użytkownika
Posty: 287
Rejestracja: 21 kwie 2022, 12:02
Miano: Lasota z rodu Wielomirów
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Ślub Na Dzikim Zachodzie [FUNT RPG, ogłoszenie]

Post autor: Lasota » 03 paź 2023, 15:08

Obrazek Szanowni sąsiedzi i pracowici mieszkańcy Redwood Canyon!
Serdecznie zapraszamy na uroczystość ślubną, gdzie połączymy dusze małżeńską więzią, obiecując przed Bogiem wierność, a Wam chwilę wytchnienia oraz zabawy, kiedy rozpocznie się wesele! Skosztujecie potraw dwóch kultur, mocnej whiskey i zatańczycie na parkiecie!
P.S. Prosimy zostawić gnaty w domu! Proszę także nie szczędzić przygotowań, bo zapach rancza i potu nikomu nie służy!
Cole i Eleanor Maverick


Zapraszam Was na sesję w świecie Dzikiego Zachodu! USA jest świeżo po wojnie secesyjnej, zapowiada się okres stabilizacji, a Wasze postacie szykują się na ślub jako goście! Mieszkańcy, liczącego niecałe 300 osób Redwood Canyon, żyją tym wydarzeniem od tygodnia. Zaczynamy grę dzień przed ślubem, a zakończymy grę po weselu, gdzie podsumujemy nasze wybory i dokonania. Jeśli chcecie odskoczni od poważnych wątków VG i na chwilkę zatopić się w awanturniczą, lekką przygodę to właśnie tutaj to otrzymacie!

Tworzenie postaci:
1. Jesteście członkami społeczeństwa Redwood Canyon lub przybyszami. Wybierzcie rolę. Rola ułatwia zdobywanie wskazówek oraz bonusy w rzutach kośćmi:
► Pokaż Spoiler
2. Wymyślacie po jednym atrybucie ciała, umysłu oraz atucie. Każda cecha (atrybuty i atuty) znosi utrudnienia albo dodaje kości. Przykładowe atrybuty:
► Pokaż Spoiler
3. Wymyślcie jeden rodzaj wyposażenia, który jest kluczowym narzędziem albo pomaga Wam w roli postaci. Wyposażenie dodaje wam kość albo znosi utrudnienia. Przykładowo: broń palna, broń biała, zestaw do charakteryzacji, drogie perfumy, gruby plik banknotów, instrument muzyczny itd.

4. Wymyślcie imię i wizerunek postaci zgodnie z wybraną rolą. Postacie wysyłajcie w formie nowych postów w tym temacie.

5. Przykładowa postać:
► Pokaż Spoiler
Mechanika:
1. Testy w Funcie opierają na rzucie kością 1k6. Interpretujemy rzuty za pomocą tej tabelki. Trudne sytuacje w grze stwarzają negatywne modyfikatory pod postacią karnych kości 1k6, które jako pierwsze bierzemy pod uwagę w czasie testu. Atrybuty postaci, wyposażenie oraz stany likwidują utrudnienia, a jeżeli ułatwień jest więcej, niż utrudnień, dodają bonusowe kości 1k6 do rzutu. W czasie rzutu zawsze musimy rzucić przynajmniej jedną kością. W przypadku puli z bonowymi kośćmi liczy kostkę z najwyższym wynikiem. W przypadku puli z negatywnymi modyfikatorami liczymy kostkę z najniższym wynikiem.
W trakcie gry postacie nabywają negatywne oraz pozytywne stany, które dodają albo odejmują kości. Stany to poziom zdrowia, nastawienie psychiczne, tymczasowe wzmocnienia czy inspiracja. Postać może posiadać więcej, niż jeden stan i się one sumują.
► Pokaż Spoiler
2. Mechanika Funtów. Na start zaczynacie z 2 Funtami. Dzięki nim możecie przerzucać kości, zmieniać wyniki lub dodawać sobie jedną kość za jednego Funta.

Data startu:
Przygodę rozpoczniemy w momencie, kiedy zbiorą się wszyscy chętni. Kiedy uznam, że mamy wystarczające grono, wystartujemy z zabawą. Gra z założeniu jest krótka, więc szykujcie się na intensywną akcję.
Ilość słów: 0
Kill count:
  1. zaskroniec

Joreg
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 19 maja 2022, 20:23
Miano: Joreg Borgerd
Zdrowie: W pełni sił
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Re: Ślub Na Dzikim Zachodzie [FUNT RPG, ogłoszenie]

Post autor: Joreg » 04 paź 2023, 19:07

Obrazek
Archie Baxter. Szesnastolatek zatrudniony na farmie Caleba Mavericka. Razem ze swą matką Lydią i dziesięcioletnią siostrą Katie znaleźli kąt u właściciela ziemskiego po tym jak Jones, głowa rodziny i wieloletni pracownik farmy, zmarł na gruźlicę. W zamian za dach nad głową matka i siostra pracują w roli służek.
Ze względu na swój wiek i fakt, że rodzina korzysta z uprzejmości pracodawcy, Archie zarabia bardzo niewiele. Brak męskiej ręki sprawił, że choć pracowity, młodzieniec powoli wkracza na przestępczą ścieżkę, sprawdzając się jako sprawny kieszonkowiec. Rzecz jasna, każdą drobną kradzież usprawiedliwia przed sobą troską o rodzinę.

Ciało: szybki
Umysł: błyskotliwy
Atut: kradzież
Wyposażenie: zestaw wytrychów
Ostatnio zmieniony 05 paź 2023, 15:23 przez Joreg, łącznie zmieniany 1 raz. Ilość słów: 0

Heliotrop
Awatar użytkownika
Posty: 50
Rejestracja: 28 kwie 2023, 14:34
Miano: Rita Fahari Lukokian
Zdrowie: W pełni sił
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Re: Ślub Na Dzikim Zachodzie [FUNT RPG, ogłoszenie]

Post autor: Heliotrop » 04 paź 2023, 20:43

Panna Evangelina Montgomery — 35-letnia telegrafistka i asystentka burmistrza. Stara panna z wyboru, w pełni poświęcona pracy oraz pasji kronikarskiej — od przeszło dwóch dekad prowadzi regularne zapiski dotyczące życia i rozwoju Redwood Canyon.
Ciało: wciąż urodziwe
Umysł: analityczny
Atut: znajomości
Wyposażenie: oprawiony w skórę notatnik i rysik
Ilość słów: 0

Arbalest
Awatar użytkownika
Posty: 329
Rejestracja: 01 sty 2022, 21:49
Miano: Issaen Hiseerosh, zwana Istką
Zdrowie: Zdrowa, płytkie skaleczenie na szyi
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Re: Ślub Na Dzikim Zachodzie [FUNT RPG, ogłoszenie]

Post autor: Arbalest » 04 paź 2023, 23:17

Deputy Sheriff
Obrazek
William Fuchs — ponad 40-letni zastępca szeryfa, pochodzący z Tennessee. Kiedyś ranczer, w trakcie wojny porucznik kawalerii w armii Konfederatów. Zamieszkały w Redwood Canyon niedługo po zwycięstwie Unii, wraz z żoną, Esmą — obecnie pianistką w przybytku Roya McKenna, dla którego jest również dalszą kuzynką. Uchodzi za gbura, ale konsekwentnego i uczciwego. Uznaje wojnę za zamknięty rozdział życia i nie jest uprzedzony wobec białych unionistów. Prywatnie — z wychowania — rasista, abstynent i bogobojny człowiek, co niedzielę wizytujący kościół pastora Ezekiela.

Ciało: szybkość
Umysł: silna wola
Atut: jeździectwo
Wyposażenie: lasso
Ilość słów: 0
Obrazek

Wulf
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:12
Miano: Cyprian de Nogaret
Zdrowie: Okaleczona twarz.
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Re: Ślub Na Dzikim Zachodzie [FUNT RPG, ogłoszenie]

Post autor: Wulf » 05 paź 2023, 2:09

Obrazek
Fiodor Dmitrijewicz Kuznetsov/Elias Monroe

Urodzony w 1817 roku w Wilnie. Młodzieńcze lata spędził w Imperium Rosyjskim. Ponadprzeciętne warunki fizyczne i twardy charakter szybko sprowadziły Fiodora na ścieżkę sportową. Odnalazł się w zapaśnictwie, gdzie w nastoletnim wieku zaczął osiągać pierwsze sukcesy. W dość krótkim czasie zdobył sławę w Petersburgu, wygrywając szereg zawodów. Został szczególnie zapamiętany za walkę z Gerhardem Krugerem, osławionym pruskim wrestlerem, którego poddał w rekordowym czasie ośmiu sekund. Dalsze losy Fiodora w Imperium pozostają mgliste. Dość powiedzieć, że w 1842 roku opuścił Petersburg i nigdy więcej nie powrócił do ojczyzny.
W 1845 roku przybył do Stanów pod przybranym imieniem Eliasa Monroe. Zaciągnął się do wojska i brał czynny udział w wojnie amerykańsko-meksykańskiej. Po roku 1848, osiadł na zdobytych ziemiach kalifornijskich, gdzie spędził blisko dziesięć lat. W tym czasie miał początek jego duchownego narodzenia. Wstąpił do kościoła protestanckiego i krótko po tym przyjął rolę pastora.
Z nieznanych przyczyn, uniknął udziału w wojnie secesyjnej. Tuż przed nią przeniósł się do Redwood Canyon, szybko znajdując wspólny język z pastorem Ezekielem. Wkrótce później poślubił Helenę McCoy. Niestety, ich losy nie połączyły się na długo, albowiem ta opuściła go zaledwie trzy lata później, uciekając pewnej, niesławnej nocy z miasteczka. Tak przynajmniej brzmi oficjalna wersja, w rzeczywistości, Helena rozpłynęła się w powietrzu i nikt nie wie, co się rzeczywiście z nią stało.
Fiodor Dmitrijewicz Kuznetsov aka Elias Monroe to porywczy, niegryzący się w język człowiek o trudnym charakterze i nieprzejednanej miłości do Boga. Raptownie wpada w gniew, który stał się skutecznym orężem w walce z wszechobecnym grzechem. Mieszkańcy Redwood darzą pastora lękliwym uznaniem, choć stanowi on również obiekt wielu plotek, gdy tylko nie znajduje się w pobliżu.

Ciało: siła
Umysł: charyzma
Atut: zapaśnik
Wyposażenie: stalowy różaniec o grubych paciorkach i dużym krzyżu, biblia
Ilość słów: 0

Eist Cintryjczyk
Awatar użytkownika
Posty: 45
Rejestracja: 02 gru 2022, 18:44
Zdrowie: W pełni sił
Profil Postaci: Profil postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Re: Ślub Na Dzikim Zachodzie [FUNT RPG, ogłoszenie]

Post autor: Eist Cintryjczyk » 05 paź 2023, 20:46

Obrazek
Obadiah Wheelock O ściągnięcie do Redwood Canyon wykształconego medyka gubernator Cooper zabiegał od dłuższego czasu. W związku ze ślubem córki odłożył sprawę na później, a tu okazało się, że na pięć dni przed uroczystością dotarł do miasta wyczekiwany specjalista — dwudziestosześcioletni lekarz z Chicago. Wobec braku odpowiedniego miejsca dla niego (gubernator obiecał przygotować coś po weselu), zakwaterowano medyka w saloonie, a w jednej z kanciap na parterze zaaranżowano mu gabinet. Na szczęście częściej chodz na wizyty domowe. Jak się okazało, zapotrzebowanie na jego usługi w mieście było wielkie, więc od dnia przyjazdu pracuje od rana do wieczora, niemal bez przerwy, lecząc zarówno rzeczywiste choroby, jak i wyimaginowane dolegliwości.

Ciało: uroda
Umysł: wiedza - medycyna
Atut: zręczne palce
Wyposażenie: torba lekarska
Ilość słów: 0
Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
Terry Pratchett

Zablokowany
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław