Brama Oxenfurcka

Obrazek

Komandoria namiestnika Novigradu i schronienie hierarchy na czas wojny lub politycznego niepokoju. Najbardziej zmilitaryzowany punkt w mieście, mieści on trzon novigradzkiej straży i nie szczędzi środków na utrzymanie grodu w pokoju. Oraz pokoju w grodzie.


Dziki Gon
Awatar użytkownika
Posty: 1758
Rejestracja: 18 mar 2018, 4:22

Brama Oxenfurcka

Post autor: Dziki Gon » 18 mar 2018, 18:57

Obrazek


Pierwsze wrażenie da się zrobić tylko raz. Nie dziwota tedy, że jeden z najważniejszych elementów reprezentacyjnych każdej twierdzy stanowi jej brama wjazdowa — i w tym przypadku nie jest inaczej. Ciężką, żelazną bronę Bramy Oxenfurckiej, tej broniącej wstępu na rozległy kompleks zamkowy, otaczają dwie strzeliste wieże. Zaopatrzone w wyloty na oliwę i gorącą smołę samborze wieńczą jej łuk. Punkt obsadzają dwa oddziały zawodowych żołnierzy, którym towarzyszy grupa strzelców. Mysz nie przemyka niezauważona ni w jedną, ni drugą stronę.
Samą bronę podnoszą nieczęsto, zwykle z jakiegoś ważnego powodu — przyjazdu znamienitego gościa lub z dawna oczekiwanego posłańca. Uroczystego przemarszu, parady. Każdy inny zagubiony włóczykij lepiej zrobi, jeśli spod Oxenfurckiej oddali się czym prędzej do którejkolwiek z pozostałych bram wjazdowych do miasta. A przy tym uważa wyczynek. Z obu wieżyczek łuczniczych zwykły najpierw padać strzały, potem pytania.

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław