Regulamin forum

Obrazek

Regulamin oraz wszelkie sprawy związane z organizacją forum i najnowszymi zmianami.


Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Medale: 20
Miano: Rudolf
Rasa: Człowiek
Wiek: Późne 30
Złoto: 31 koron
Stan zdrowia: Wino uderzyło do głowy
Karta Postaci: http://vattghern.com/viewtopic.php?f=10&t=143
Szczegółowa Karta Postaci: http://vattghern.com/viewtopic.php?f=25&t=142

Regulamin forum

Post autor: Ivan » 21 mar 2018, 23:56

1. REGULAMIN FORUM

1.1. Forum ma charakter tekstowej gry fabularnej — PBF, opartej na świecie sagi Wiedźmin autorstwa Andrzeja Sapkowskiego oraz jej adaptacjach (Wiedźminie: Grze Wyobraźni oraz serii gier studia CD PROJEKT RED). Znaki graficzne, logotypy i część materiałów tekstowych wykorzystanych w treści forum stanowią własność ich autorów lub firm
1.2. Korzystanie z forum jest darmowe i dostępne dla każdego. Z uwagi na treści mogące przewijać się w działach fabularnych oraz niefabularnych, użytkownicy godzą się na korzystanie z forum na własną odpowiedzialność.
1.3. Nikt z kadry administracyjnej/moderacyjnej nie ma prawa w jakiejkolwiek formie prosić użytkownika o podanie hasła do swojego konta. Prosimy o zgłaszanie takich sytuacji, jeśli wystąpią.
1.4. Rozwiewanie wszelkich wątpliwości co do funkcjonowania forum, zagadnień fabularnych, treści regulaminu, bądź kwestii nierozstrzygniętych w jego punktach leży w gestii administracji. Wszelkie pytania prosimy zgłaszać w stosownym temacie lub na pw do administracji.
1.5. Administratorzy posiadają pełną decyzyjność we wszelkich kwestiach tyczących się funkcjonowania forum, a ich dyspozycje są nieodwołalne i niepodważalne dla użytkowników, o ile nie zostanie ogłoszone inaczej. Działania administratora uznane za niesłuszne lub niepokojące mogą być zgłaszane do pozostałych członków kadry administracyjno/moderacyjnej poprzez prywatną wiadomość przez każdego użytkownika.
1.6. Zabrania się plagiatowania autorskich treści zamieszczanych przez twórców oraz użytkowników forum.
1.7. Zabrania się SPAMu oraz reklamowania własnej bądź cudzej działalności w postach spoza wydzielonego wątku, na chacie, w prywatnych wiadomościach, poprzez avatar lub podpis użytkownika.
1.8. Zabrania się zamieszczania w jakiejkolwiek formie treści obrażających innych użytkowników, ubliżania oraz wulgarnego odnoszenia się do innych użytkowników, toczenia flamewaru oraz trollingu.
1.9. Zabrania się posiadania multikont.
1.10. Zabrania się publikowania w jakiejkolwiek formie treści splagiatowanych, treści niezgodnych z polskim prawem, nawołujących do przemocy i nienawiści, rasistowskich, seksistowskich, pornograficznych lub rażąco godzących w poczucie estetyki.
1.11. Użytkownik ma obowiązek stosowania się do bezpośrednich poleceń administracji. Użytkownik ma prawo do zaopiniowania polecenia u innego członka administracji, jeśli uzna je za niesłuszne.
1.12. Złamanie punktu regulaminu grozi upomnieniem ze strony członka kadry administracyjnej/moderacyjnej, a w konsekwencji niezastosowania się do niego — ostrzeżeniem. Trzy ostrzeżenia skutkują banem. W przypadku poważnego naruszenia regulaminu bądź jednogłośnej decyzji kadry administracyjnej o zaistnieniu takiej potrzeby, ban może zostać nałożony na użytkownika natychmiastowo, bez wcześniejszych ostrzeżeń.
1.13. Użytkownik ma prawo do otrzymania pełnego uzasadniania dla przyznania mu ostrzeżenia bądź bana. Administracja nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień co do przyznawanych ostrzeżeń oraz banów użytkownikom, których one nie dotyczą.
1.14. W przypadku naruszenia przez innego użytkownika regulaminu, użytkownik ma prawo do zgłoszenia sprawy administracji drogą prywatnej wiadomości.

2. ROZPOCZĘCIE GRY

2.1. Użytkownik rozpoczynający grę musi posiadać aktywne konto z nazwą zachowującą klimat forum (wykluczone jest stosowanie cyfr, znaków specjalnych bądź współczesnych nazw). Nie ma obowiązku posiadania konta o nazwie będącej imieniem, nazwiskiem lub pseudonimem postaci.
2.2. Użytkownik musi posiadać o avatar o wymiarach 150x250 px. Avatar musi zachowywać klimat forum oraz gry. Zabronione jest używanie japońskiej kreski (manga/anime) lub jej pokrewnych oraz zdjęć. Ze względów estetycznych gracz winien także poprosić o nadanie wybranemu konterfektowi ramki w avatarni
2.3. Użytkownik musi posiadać zaakceptowaną Kartę Postaci.
2.4. Kartę Postaci należy napisać zgodnie z wyznaczonym wzorem. Gotową KP przesyłamy na konto o nazwie Dziki Gon. Cała komunikacja dot. KP odbywa się pomiędzy użytkownikiem, a ww. kontem. Użytkownik ma obowiązek zastosować się do wszelkich uwag dot. KP i na prośbę wprowadzać ewentualne korekty. Dziki Gon (lub MG) posiada niepodważalną decyzyjność w kwestii akceptacji bądź odrzucenia KP, zainteresowany użytkownik zaś ma prawo do otrzymania uzasadnienia dla podjętej decyzji.
2.5. Po zaakceptowaniu KP przez MG gracz ma obowiązek założenia tematu ze skróconą wersją KP w dziale Biuro Werbunkowe.
2.6. Użytkownik z aktywnym kontem, avatarem oraz zaakceptowaną KP i założonym tematem w Biurze Werbunkowym staje się graczem. Gracz rozpoczyna grę w temacie wskazanym przez Mistrza Gry lub, za zgodą ww., w dowolnym temacie.
2.7. Gracz ma obowiązek stosowania się do zarówno do regulaminu forum, jak i regulaminu fabularnego.

3. REGULAMIN FABULARNY

3.1. Uprawnienia do pisania postów w dziale fabularnym posiadają jedynie gracze oraz MG.
3.2. Zaleca się graczom zapoznanie z treściami znajdującymi się w Bibliotece i/lub znajomość świata Wiedźmina. Wszelkie treści fabularne znacząco niezgodne z powyższymi źródłami będą musiały ulegać edycji na życzenie MG.
3.3. Rozgrywka odbywa się wyłącznie w udostępnionych tematach fabularnych. Zakładanie nowych tematów, póki co, jest niedostępne dla graczy, za wyjątkiem zgody MG.
3.4. Gracze, którzy ukończyli przynajmniej jedną fabularną sesję lub posiadają rangę Bajarza, mogą ubiegać się o pozwolenie na stworzenie drugiej postaci.
3.5. Każdemu graczowi przysługuje możliwość gry nie więcej niż jedną swoją postacią na raz. Ewentualne odstępstwo od reguły może mieć miejsce, gdy Mistrz Gry wyrazi chęć prowadzenia graczowi dwóch przygód naraz, każdej dla innej z jego postaci. Prowadzone w ten sposób przygody nie powinny się krzyżować.
3.6. Rozgrywkę nadzoruje i/lub prowadzi MG, który odpowiada za świat, otoczenie, zdarzenia losowe oraz zachowanie i działania postaci tła. Możliwa jest rozgrywka bez takowego nadzoru, lecz wszelkie istotne akcje lub zdarzenia wymagające rozstrzygnięcia muszą być zgłaszane MG do zaopiniowania. MG rozstrzyga o powodzeniu działań postaci na podstawie ich logiki, uwarunkowań wewnętrznych (np. umiejętności lub stanu postaci), uwarunkowań zewnętrznych (np. otoczenia), jakości posta. Może również posiłkować się systemem, szczególnie w konfrontacji z akcjami innego gracza.
3.7. Gracz nie ma prawa do przejmowania ww. kompetencji MG.
3.8. Gracz ma prawo do edycji swojego posta tak długo, jak długo pozostaje on bez odpowiedzi. Post, na który odpowiedziano, nie podlega edycji treści (dopuszcza się jedynie korektę błędów lub estetyki). Odpowiedź na posta (zarówno autorstwa MG, jak i innego gracza) jest traktowane jako zrozumienie i pełną akceptację jego treści.
3.9. Gracz godzi się i liczy z możliwością okaleczenia lub śmierci postaci w toku rozgrywki i na podstawie podejmowanych działań. Decyzyjność w tej kwestii posiada MG. Postać nieaktywna może zostać usunięta z rozgrywki, ale nie uśmiercona (chyba że gracz porzucił swoją postać, gdy fabularnie zagrażało jej bezpośrednie zagrożenie wymagające natychmiastowej reakcji).
3.10. Gracz może w dowolnym momencie odwołać się u prowadzącego do testu kości oraz zaakceptować jego wynik. Poza testami spornymi i wymagającymi tego sytuacjami prowadzący ma automatyczne prawo skorzystać z rzutu, gdy fabularna treść posta gracza jest niewystarczająca do oceny jego poczynań.
3.11. Czas fabularny jest pojęciem względnym i może być rozbieżny dla różnych wątków. Wyjątkiem są pory roku lub dłuższe, globalne wydarzenia oraz eventy.
3.12. Obowiązująca jest narracja trzecioosobowa.
3.13. Gracz jest zobowiązany do stosowania się do uwag MG w kwestii treści oraz formy postów fabularnych.
3.14. Przy zmianie lokacji/tematu, obowiązuje zamieszczanie przekierowujących linków zarówno w opuszczanym temacie, jak i w tym, do którego przybywamy.
3.15. Gracz powinien zgłaszać nieobecność dłuższą niż dwutygodniowa.

Ostatnia aktualizacja: 25/05/2020
Obrazek

Zablokowany
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław