Wyspa Wisielca

Obrazek

Zagubione wśród łęgowych lasów i mgieł połacie mokradeł, dzieci wzbierającej rzeki Rząsawy oraz pobliskiego jeziora Mnogo. Raj wędkarzy i komarów oraz cel wędrówki pielgrzymów zmierzających do tutejszego uzdrowiska.


Dziki Gon
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 18 mar 2018, 4:22

Wyspa Wisielca

Post autor: Dziki Gon » 14 lip 2019, 17:09

Obrazek
Pewnego dnia na brzegu rzeki zapłonęła zacumowana tratwa. W łunie ognia widać było wyspę, (...) na szubienicy kołysało się sześć wiszących ciał.
Jedyny w okolicy tej wielkości kawałek ziemi, rozdzierający Rząsawę na dwie części. Pozostający w objęciach rzeki ostrów, z każdym rokiem coraz bardziej zdaje się od niej izolować gęstniejącym sitowiem. Nie tylko z resztą od samej rzeki — przybrzeżne szuwary stwarzają wrażenie niemożliwych do pokonania, czy to wpław, czy przy pomocy tratwy. Nic więc dziwnego, że poza klekotem dzikiego ptactwa i powarkiwaniem wodnych drapieżników, na próżno nasłuchiwać innych odgłosów. Jedynie świstem wiatru i szelestem podgniłych od nadmiaru wody liści, Wyspa Wisielca wciąż nawołuje śmiałków, którym mogłaby opowiedzieć swą tragiczną historię. Opowieść, o której przypomina każdego wieczoru, kiedy skąpana w szkarłacie zachodzącego słońca, ponownie przeżywa pamiętne wydarzenia. Na co dzień mało który z mieszkańców pobliskiej wioski nawet pamięta o tym miejscu. Wyspa, kryjąc się za łukiem rzeki, pozostaje niewidoczna nawet z mostu wiążącego ze sobą dwa brzegi. Gdyby jednak o niej wspomnieć, większość machnęłaby tylko ręką i poszła w swoją stronę. Kępa dla jednych jest tylko siedliskiem wydr, które wyjadają i tak małoliczne ryby, dla innych zaś — dziką gęstwiną, w której zapewne zalęgły się jakieś potwory będące wytłumaczeniem dla wszystkich zaginięć i utonięć. Jeszcze inni zarzekają się, że miejsce to z pewnością jest nawiedzone, jako że dane im było usłyszeć dobiegające stamtąd okrzyki i śmiechy. Tylko co głupszy przedstawiciel smarkaterii marzy czasem o zapuszczeniu się w te rejony i zbadaniu, co Wyspa skrywa w sobie naprawdę.
Ilość słów: 0

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław