Prekognicja

Dziki Gon
Awatar użytkownika
Posty: 1361
Rejestracja: 18 mar 2018, 4:22

Prekognicja

Post autor: Dziki Gon » 25 maja 2020, 18:21

Obrazek
Rzadki dar zwany także wieszczeniem, występujący u większości czujnych i nielicznych czarodziejów. Przejawia się transem lub snem zdolnym ukazywać przyszłość, lub przeszłość. Zwykle ujawnia się w sposób spontaniczny, choć istnieją sposoby na jego wywołanie przy pomocy odprężenia i medytacji, niektórych substancji i hipnozy. Wprowadzona w trans osoba otrzymuje szereg bodźców w postaci chaotycznych obrazów i wrażeń, które musi jak najdokładniej zapamiętać oraz odpowiednio zinterpretować po jego zakończeniu. Nie każdy to potrafi — wielu wieszczów jest nieświadomymi przekaźnikami, niepamiętającymi przebiegu samego procesu. Podczas transu prekognita może też udzielać odpowiedzi na zadawane pytania, dysponując wiedzą, której normalnie nie posiada. Jego odpowiedzi, choć niejasne bądź wymijające, zawsze okażą się prawdziwe.

Pokrewną, choć ukierunkowaną formą przepowiadania jest magiczna praktyka zwana dywinacją. Przyszłość poznaje się tu za pomocą wspieranego wróżbą rytuału, nie osoby wieszcza. Uprawianie tego rodzaju magii wymaga jednak wieszczych predyspozycji, a osoby posiadające naturalny dar osiągną najlepsze rezultaty. Praktykuje się ją z wykorzystaniem rozmaitych rytuałów i technik, np. obserwacji zjawisk naturalnych lub mocy żywiołów, choć trafiają się tacy, którzy twierdzą, że potrafią określić przyszłość choćby i na podstawie sposobu ścinania się sera. Uzyskane dywinacją wizje i obrazy są prawdziwe, nawet jeśli zawoalowane lub niejasne. Ich wywołanie wymaga skupienia na określonym zagadnieniu oraz koncentracji dla ich podtrzymania. Pokrewnym zespołem praktyk jest sortilegia, służąca odgadywaniu losów ludzi. Ta pozwala dodatkowo poznać niuanse osobowości danego człowieka i niektóre wydarzenia jego dotychczasowego życia. Nieodzowne jest posiadanie fragmentów ciała lub osobistych przedmiotów interesującej nas osoby.

Jeszcze rzadszym talentem będącym pośrednim między powyższymi jest onejromancja. Pozwala przewidywać przyszłość w snach, a także zobaczyć w nich minione, nawet bardzo dawne, historyczne wydarzenia. Nie jest to proces łatwy ani natychmiastowy. Śniący musi odpowiednio przygotować się pod kątem tego, o czym ma śnić. Robi to, wyposażając się w stosowną wiedzę i „zahaczki” — przedmioty i obrazy związane z interesującym go tematem. Wielu onejromantów wspomaga się też środkami psychoaktywnymi. Przygotowania mogą trwać wiele tygodni i nawet wówczas okazać bezowocnymi. Gdy jednak dochodzą do skutku trudno o lepsze i pewniejsze wizje niż te śniących. Oni sami, w przeciwieństwie do zwykłych ludzi, rzadko kiedy zapominają swoje sny. Onejromanci to jednocześnie prekognici, zdolni do transu pod hipnozą. Samoistne śnienie może niekiedy występować u tych drugich.

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław