Tablica ogłoszeń: Tretogor

Obrazek

Zbudowana na elfich fundamentach stolica królestwa z siedzibą królewskiego dworu. Poza licznymi urzędniczymi gmachami i szlacheckimi rezydencjami, miasto słynie ze swoich koni, stadnin oraz organizowanej rokrocznie gonitwy zwanej Wielką Tretogorską.


Dziki Gon
Awatar użytkownika
Posty: 1697
Rejestracja: 18 mar 2018, 4:22

Tablica ogłoszeń: Tretogor

Post autor: Dziki Gon » 10 cze 2021, 17:44

Obrazek Jeździec z doświadczeniem Wprawionego kawalkatora lub jeździeckiego praktykanta zatrudnię od zaraz do pomocy w stadninie i zajeżdżania młodych rumaków. Wynagrodzenie do ustalenia, zależne od umiejętności (mile widziane doświadczenie gońca lub wygrane gonitwy w życiorysie). Poza stałą pensją oferuję bezpłatną kwaterę w izbie przy gospodarstwie oraz wyżywienie.Dorota Taro, stadnina „Złota Uzda”
Obrazek Pacholika przysposobię Osobnik łebski a obrotny, nie dworak, nie parob, nie pludrak-cudzoziemiec, nie nieczłowiek, a nade wszystko nie nudziarz poszukiwany do usłużenia zacnej kompaniji, pragnącej zabawić w stolicy. Niech znajdzie się taki syn, co by miał pojęcie o okolicy, w siodle się trzymał albo chocia szybko biegał, a od jadła i dziewek nie stronił, a rozum miał otwarty i pojętny. Tylko nie do kantowania przy kościach, bo wypłazujemy! Życia nauczymy go sami, a grosza też nie poskąpimy, verbum nobile! I jeszcze, żeby umiał jakie sztuki, tego nie pisz Kravar
Chętni stawiać się do „Złotego Kura”, pytać o towarzyszów imć Pana Ernusta.
Postscriptum: cudzoziemca jednak zdzierżymy, aby nie Czarnego. Nada się nawet Temerczyk, byle dobrze się taił. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, rok w księgach, a rachunek u karczmarza zapisany.

Obrazek Potrzebuję bohatera! Niech każdy mający wzgląd na niewieścią niedolę, a w sercu prawość zechce odpowiedzieć na wezwanie damy w potrzebie!

Rycerz (z drużyną lub bez) do udziału w misji tajnej a ekstraordynaryjnej wagi potrzebny! Nada się również profesjonał pośledniejszej kondycji społecznej, jeżeli zobowiąże się dotrzymać zawodowej dyskrecji oraz dysponujący talentami instygatorskimi. Każdy mąż (lub, osobliwie, dama), który zechce dać posłuch mej prośbie i przyjść mi w sukurs może liczyć na mą dozgonną wdzięczność i zachowanie w najżyczliwszej pamięci. Oprócz tego zaś na trzydzieści pięć koron novigradzkich w gotówce razem z premią po pomyślnym wykonaniu zadania.

Zdecydowanych pomóc mi śmiałków oczekiwać będę świtaniem pod rozarium na błoniach im. JKM Króla Radowida III. Uprasza się, aby wszyscy reflektanci przewiązali się dla odróżnienia zieloną szarfą oraz o pośpiech, gdyż periculum in mora.
Dama w Opałach
Obrazek Sprawa na kopalni
Do wszystkich rębajłów, zabijaków, wiedźminów i inszych: jest kilka chodników do wyczyszczenia ze szkaradztwa, które ulęgło się w nim jakoś miesiąc nazad, kąsie, straszy i pracować nie daje. Kto ma parę w łapie, własny sprzęt i nie ima się go klausrofobia, znaczy ciasnoty się nie boja, niech zachodzi do zarządu kopalni w Miedziance i pyta o robotę przy sprzątaniu. Lza zgłaszać się kupą, ale wtedy nagroda do podziału. Zapłata po robocie, za okazaniem dowodu: łba poczwary czy inszego trofeum. Wstępna stawka: 30 koron. Za każdego narżniętego przy poszukiwaniach kobolda albo gremlina dopłacimy ekstra 3 do 5 koron od sztuki.

Lothar Celario, hutman.
Obrazek Łowy na drobnicę Za dyspensą i przyzwoleniem pana łowczego królewskiego oferuję pracę dla myśliwca lubo trapera. Zapłacę za pochwycenie dla mej latorośli żywcem zwierza drobnego a łownego albo niepospolitego ptaka o trelu wdzięcznym a nieuciążliwym. Do dyspozycji zainteresowanych pozostaję w godzinach porannych w rezydencji mych przyjaciół Tankremontów w Dzielnicy Małego Dworu.

Baron Sudata


Obrazek Przeprawa przez puszczę
Ja, niżej podpisany Maximilian Jamlitz wraz ze wspólnikami z gildii oferujemy pracę dla grupy ochotników, która podejmie się ekspedycji przez Omszały Zagaj celem rozpoznania terenu przed wytyczeniem trasy nowego kupieckiego traktu na północ. Oferujemy wysokie wynagrodzenie oraz pokrycie kosztów przeprawy. Rozpatrzymy wyłącznie kandydatury zawodowców. Zainteresowani proszeni o skontaktowanie się z naszym przedstawicielem w siedzibie RBP celem negocjacji warunków kontraktu.

Kupiec gildii Maximilian Jamlitz et consortes.


Obrazek Doroczny zjazd trubadurów
Ulubieńcy muz, rzeźbiarze mitów, snycerze rymów, skrybowie kroniki ludzkości, wzlatujący ponad poziomy, koledzy artyści, koleżanki artystki. Do was niniejsza odezwa, a zarazem przypomnienie o zbliżającym się zlocie trubadurów i minstreli, który odbędzie się w stolicy w tygodniu poprzedzającym Midaëte. Czujcie się zaproszeni i mile widziani, podobnie jak wy, patroni, mecenasi i wszyscy ludzie dobrej woli gotowi wesprzeć sztukę datkiem oraz swą życzliwą atencją.


Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław