Łaźnie miejskie

Obrazek

Z rozkazu hierarchów wszystkie burdele, getta i inne bezeceństwa zostały oznakowane czerwonymi lampionami w oknach. Po zmroku ich blask rozświetla dzielnicę pożarową łuną, wabiąc wszystkich spragnionych tanich rozrywek i łatwego łupu.


Dziki Gon
Awatar użytkownika
Posty: 1092
Rejestracja: 18 mar 2018, 4:22

Łaźnie miejskie

Post autor: Dziki Gon » 18 mar 2018, 18:10

Obrazek Usytuowane w sąsiedztwie Teatrum miejskie łaźnie w ciągu ostatniej półtorej dekady od oddania ich do publicznego użytku zyskują sobie na popularności jako miejsce spotkań i odpoczynku osób wszystkich stanów. Powstałe jako produkt uboczny rozbudowy wciąż poszerzanej miejskiej kanalizacji, stanowią sztuczne ujęcie ogrzewanych ciepłem ziemi wód opadowych poddanych procesowi głębokiej filtracji. Hydraulika całego przedsięwzięcia została zrealizowana z wykorzystaniem umiejętności projektantów miejskich śluz oraz wiedzy głównego sponsora całego przedsięwzięcia, Sebastiana aep Gorveraina. Urządzone podług nilfgaardzkiej modły, zostały przekształcone w kompleks kąpielowy do odpłatnego korzystania. Koszt „całodniowego” pobytu w tym miejscu liczony od otwarcia do zamknięcia, bez uwzględniania dodatkowych usług wynosi zwykle dwie korony. Cena osiągalna dla zwykłego zjadacza chleba, jednak odpowiadająca wartością garncowi gorzałki, co powoduje przemyślną selekcję motłochu. Z powodu panującego w Novigradzie klimatu, trzy czwarte kompleksu znajdują się pod ziemią, a jednopiętrowy murowaniec nad powierzchnią to przedsionek właściwych łaźni. Poza przebieralniami i kasami, znajdują się tu prywatne sale, w których można wynająć zwykłą balię wespół z usługami balwierza lub łaziebnej. Niżej, w części właściwej znajdują się baseny z ciepłą, zimną i gorącą wodą, komnaty masażu, sala gimnastyczna, parowe łaźnie oraz tepidaria. Kogo stać, ten opłaca sobie masażystę lub wynajmuje któryś z prywatnych basenów do wyłącznego użytku. Wystrój jest gustowny: sufit i ściany podpierają rzeźbione kolumienki i pilastry, a z rozlicznych mozaik i fresków podglądają kąpiących udatnie i sugestywnie wyobrażone syreny oraz najady.

Xalandre
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2020, 10:45
Medale: 1
Miano: Xaleandre
Rasa: Człowiek
Wiek: 28
Złoto: 34
Stan zdrowia: Zdrowy
Karta Postaci: http://vattghern.com/viewtopic.php?f=10 ... 3746#p3746

Re: Łaźnie miejskie

Post autor: Xalandre » wczoraj, 2:53

Xaleandre naprawdę się skupiłą kiedy mówiła, żeby nie popełnić zbyt wielu błędów. Ze stresu pozapominała całkiem sporo słów, które była pewna, że pamięta. Patrząc na ich przepite, czerwone twarze wiedziała, że będzie się jeszcze trudniej dogadać. Była zdania, że to niezbyt szczęśliwy pomysł by tak pić i jednocześnie przebywać w basenie, przecież oni sami moga się stratować tma i potopić.
Nie przeszkadzało jej, że patrzą na jej ciało. Była z niego dumna no i do wstydliwych osób raczej nie należała. Zresztą teraz chciała przeprowadzić rozmowę, a nie tracić czas na okrywanie się bo zapewne już w ogóle straciłaby uwagę tych mężczyzn.
Widząc na to jak przebiega ta rozmowa sięgnał po puchar, zresztą niezbyt grzecznie byłoby odmówić prawda?
Potem wszyscy zaczęli mówić przez siebie i Xaleandre nie do końca zrozumiała co tak naprawdę się stało i czemu mężczyźni, którzy jeszcze niedawno ze sobą rozmawiali, teraz zaczęli się dosyć nieporadnie, ale jednak okładac ciosami. Doprawdy, zwyczaj tutejszych mężczyzn były niezwykle dziwaczne. Wiedziała, że jej kolejna próba na niezby wiele się zdała. Widziała za to, że mężczyzna, który wczęsniej wydawał się być najbardziej konkretny i najłątwiej będzie się z nim porozumieć. Podeszła więc do Dobosza i pomogła mu wyjść z basenu, jednocześnie wciąż przyglądając się bójce. Jeżeli Doboszowi udało się wyjść z basenu to odciągnęła go trochę na bok.
-Pan...ja...qatil, qatil...zabić duża bestia. powiedziała ograniczając liczbę słów do możliwie najmniejszej ilości. Jeżeli nie rzorumie to chyba znak, ze wszyscy są na tyle pijani, by próbować się z nimi porozumieć.

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław