Kuźnie

Obrazek
Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 347
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Medale: 9
Miano: Rudolf
Rasa: Człowiek
Wiek: Późne 30
Złoto: 19 koron
Stan zdrowia: Fikam nogami.
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=143

Kuźnie

Post autor: Ivan » 18 mar 2018, 17:26

Obrazek

W związku z ryzykiem pożaru, prawo miasta stanowi, że kuźnie i większe zakłady kowalskie nie mogą się znajdować w jego murach. A jako, że te prowadzone przez braci Cohennów należą do największych w okolicy, pobudowano je tuż przy rzece, zaraz po prawej strony od Wielkiej Bramy wychodzącej z północno-zachodniej części muru. Zorganizowany po części na otwartej przestrzeni kwartał przeznaczony do pracy jest zaiste spory. Część robót oraz sprzedaży odbywa się bezpośrednio na świeżym powietrzu, reszta zaś przebiega w olbrzymich temperaturach wewnątrz przestronnych warsztatów produkcyjnych, w których w pocie i znoju uwija się dziesiątki albo i setki pracowników dziennie. Znajdują się tu liczne paleniska, kowadła oraz stanowiska warsztatowe, dymarki oraz reszta dobrodziejstw każdego nowoczesnego i profesjonalnego warsztatu. Bliskość wody pozwoliła też na częściową mechanizację dzięki zastosowaniu młotów napędzanych energią koła wodnego, umożliwiając bardziej zaawansowaną obróbkę metali i podnosząc tym samym rangę miejsca do hamernii z prawdziwego zdarzenia. W zależności od potrzeb oraz części zakładu, w której odbywa się praca, wytwarza się tu określone dobra: broń podkowy, narzędzia, okucia, ogrodzenia lub specjalne zlecenia. Także części opancerzenia, ozdoby i biżuterię, jako że kuźnia daje też zatrudnienie płatnerzom, odlewnikom i jubilerom. Większość wyprodukowanego przez nich towaru idzie na sprzedaż hurtową, trafiając do miasta jako asortyment sklepów lub bazarowych stoisk. U poszczególnych wyrobników można zaopatrywać się również detalicznie, choć głównie w prefabrykaty.

Wśród pracowników dominują ludzie i krasnoludy. Nie jest jednak niczym dziwnym spotkać wśród nich elfa, zwłaszcza zajmującego się wykończeniem broni i jej ostrzeniem. Z kolei brygada gnomów odpowiedzialna tu za konserwację maszyn i pieców, regularnie przewija się przez każdy z warsztatów, na bieżąco czuwając nad ich sprawnością. Pieczę nad całym zakładem sprawują bracia Cohennowie, słynni na całą okolicę brodacze z Mahakamu urzędujący na Przedmieściach od lat i ani myślący przechodzić na emeryturę. Starszy z braci, zwany Leo zajmuje się przede wszystkim wdrażaniem do zawodu młodych czeladników oraz nadzorowaniem ich postępów. Etan, ten młodszy, jest z kolei odpowiedzialny za wszelkie formalności związane z prowadzeniem interesu oraz kontakty zleceniodawcami.
Obrazek — Boże, o co tu chodzi? Dlaczego rycerz mężny podcięty jak pień tui? Czemu, o Wszechpotężny, Dałeś wygrać tej szui?
Tu zabrzmiały fanfary i głos straszliwy rzecze:
— Wyłącznie dlatego, mój stary, że lepiej machał mieczem!

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław