Zajazd „Trzy Lwy”

Obrazek
Ivan
Awatar użytkownika
Posty: 347
Rejestracja: 16 mar 2018, 12:47
Medale: 9
Miano: Rudolf
Rasa: Człowiek
Wiek: Późne 30
Złoto: 19 koron
Stan zdrowia: Fikam nogami.
Karta Postaci: viewtopic.php?f=10&t=143

Zajazd „Trzy Lwy”

Post autor: Ivan » 18 mar 2018, 18:47

Obrazek

„Trzy Lwy? Znany lokal. Byle śmiecia nie wpuszczają, ot co. Złapią takiego za gardło, na bruk wyrzucą. Liczą się jednostki, panie tego. Śmierdzące groszem na milę. Za taki pierścioneczek, co to na naparstku noszą, toby i całą rodzinę przez rok wyżywiły. Pewnikiem, gdy taki jegomość nasra, to i w gównie złoto znajdzie.” Istnieje niepisana zasada, że do Trzech Lwów wejść może jedynie ten, kto ilością złota przeciąży swoją wagę. Inną zasadą jest tolerancja dla każdej rasy gości, pod warunkiem, że tymi gośćmi są ludzie. Dwóch złotych zasad, za dnia i nocy, pilnuje dobrze wyszkolona i bezwzględna ochrona, a wykidajłowie są mistrzami swego fachu. Miejsce spotkań elity społecznej jest każdego dnia sceną polityczną i ekonomiczną miasta. To tutaj zapadają najważniejsze decyzje, zapieczętowane pieczoną sarniną wysadzaną kaszą i kilkunastoletnim winem Est Est. Każda z sal — wypełniona drogimi meblami, przyozdobiona porożem i arcydziełami malarstwa — daje zarówno wiele swobody, jak i prywatności. Kolejne piętra przybytku nie ustępują ani kunsztownością, ani przepychem. Ogromne sypialnie, wypełnione mahoniowym drewnem i złotymi ozdobami, przypominają bardziej królewskie pokoje, niźli zajazd. Nawet stajnia, większa niż niejedno wiejskie domostwo, reprezentuje warunki godne redańskiego władcy.

Nad wszystkim czuwa Hugo Vimmleit, znany przedsiębiorca i mistrz finansjery. Gospodarz Trzech Lwów jest jedną z kilku osób loży, która nieformalnie decyduje o kształcie Novigradu. W jego posiadaniu znajdują się jeszcze inne perełki, w tym zakład ubezpieczeniowy „Ósma Belka”. Krótko mówiąc, gdy Vimmleit każe skoczyć, jedynym rozsądnym pytaniem jest „jak wysoko?”.

Opis autorstwa Ejiry.
Obrazek — Boże, o co tu chodzi? Dlaczego rycerz mężny podcięty jak pień tui? Czemu, o Wszechpotężny, Dałeś wygrać tej szui?
Tu zabrzmiały fanfary i głos straszliwy rzecze:
— Wyłącznie dlatego, mój stary, że lepiej machał mieczem!

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław