Lasota Wielomir

Obrazek

Dział przeznaczony na Karty Postaci bohaterów graczy. Wszystko to, co wiadomo o nich na pierwszy rzut oka lub z wyprzedzających ich plotek, niekoniecznie prawdziwych.


Lasota
Awatar użytkownika
Posty: 292
Rejestracja: 21 kwie 2022, 12:02
Miano: Lasota z rodu Wielomirów
Zdrowie: Zdrowy
Profil Postaci: Profil Postaci
Karta Postaci: Karta Postaci

Lasota Wielomir

Post autor: Lasota » 04 maja 2022, 13:45

Personalis notitia Miano: Lasota Wielomir, zwany również Łowcą Dezerterów.
Widoczny wiek: 50 lat.
Rasa: człowiek.
Wygląd Lasota:
Duża czaszka kształtem przypominająca owal. Twarz pokryta zmarszczkami i bliznami, rysy ostre. Nos pulchny, krzywy, źle zrośnięty po złamaniach. Podkrążone oczy, gałki oczne głęboko osadzone w oczodołach, tęczówki niebieskie. Brwi wąskie. Usta wąskie. Szczęka kanciasta. Aktualny zarost: świeżo ogolony. Aktualna fryzura: lśniąco łysy.
Wzrost mężczyzny: sześć stóp. Budowa atletyczna. Obecnie nosi na sobie wysłużoną przeszywanicę, pod którą znajduje się strój podróżny o brązowozielonej barwie.
Mężczyzna nie wywołuje pierwszego dobrego wrażenia. Wydaje się być groźny z wyglądu, obdarza osoby szorstkim spojrzeniem. Pachnie dobrze.

Daromir:
Sześcioletni chłopczyk jest dotknięty albinizmem. Oczy czerwone o spojrzeniu ciekawskim, łobuzerskim. Brwi wąskie, nosek krótki, usta wąskie, szczęka owalna. Czupryna bujna, biała. Wzrost: cztery stopy z kawałkiem. Budowa ciała przeciętna. Posiada wypalone znamię na plecach. Obecnie nosi na głowie kaptur, jopulę, płaszcz podróżny. Dzierży procę, posiada nóż.
Ogólna prezencja: chłopak jest energiczny w ruchach, choć roztrzepany i nieuważny. Mówi wiele i szybkim tempem. Pomimo albinizmu, widać cechy ojca w jego wyglądzie. Pachnie dziwnie.


Znaki szczególne: Blizny, łapy jak bocheny chleba, znamię na plecach.
Pogłoski
 • Polował na dezerterów po I Wojnie Północnej. Zabił wielu ludzi, którzy opuścili szeregi Królestw Północy. Wielu uciekinierów Lasota zamordował przed ich własnymi domami. Osoby, które spróbowały zainterweniować i powstrzymać egzekucję, zostały okaleczone.
 • Weteran bitwy o Wzgórze Sodden.
 • Dowódca słynnej formacji najemników: Żelaznych Pięści. Kompania rekrutowała na całej Północy, często brała udział w konfliktach zbrojnych. Z niewyjaśnionych przyczyn została zniszczona w Cintrze w 1265 roku. Lasota, jako jeden z nielicznych, a być może jedyny, przetrwał pogrom najemników.
 • Przynosi pecha.
 • Podobno sam zakon Płonącej Róży poluje na niego, gdyż jest heretykiem.
 • Pochodzi z majętnego rodu kaedweńskiego, którego senior jest ponoć bezpłodny.
 • Nigdy się nie oddala od swojego syna.
Widoczny ekwipunek Opis lub lista:
 • strój podróżny - pierwsza warstwa ubioru
 • przeszywanica - nałożona na strój
 • ekwipunek, racje żywnościowe i woda, medykamenty
Ilość słów: 0
Kill count:
 1. zaskroniec

Odpowiedz
meble kuchenne na wymiar cennik warszawa kraków wrocław